Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.10.2015, 12:16   #7733
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
To są moje przypuszczenia, mogą być całkowicie błędne bo proces produkcji procesorów i umowa między Apple a Samsungiem jest mi obca
Ehhh...

Cała dyskusja o tym temacie:
Cytat:
Napisany przez andy
Cytat:
Napisany przez sobrus
Czyli że co? Fabryka Samsunga dała ciała z jakością w technologii 14nm?
Cytat:
Napisany przez andy
Prędzej to Apple źle zaprojektowało matrycę dla samsunga?
Cytat:
Napisany przez sobrus
Nie jestem na tyle biegły w temacie żeby oceniać czy to Samsung czy Apple zawiniło.
Cytat:
Napisany przez andy
A jednak to robisz...
Cytat:
Napisany przez sobrus
To są moje przypuszczenia, mogą być całkowicie błędne bo proces produkcji procesorów i umowa między Apple a Samsungiem jest mi obca
Z jednej strony nie jesteś w stanie ocenić a z drugiej wydajesz osąd - to Samsung jest winien. Stanąłeś*za Apple nie wiedząc jak wygląda proces produkcji

Sam osobiście też nie znam całego procesu produkcji, więc w pierwszym poście wstrzymałem się od komentarza.

Wybacz sobrusie ale widać wyraźnie, że albo jesteś za Apple albo przeciw Samsungowi

Cytat:
Przy podawaniu specyfikacji telefonów podajesz czas "StandBy Time" i "Talk Time". W tych trybach procesory są wyłączone działa tylko modem. Specyfikacja techniczna obu wariantów jest więc paradoksalnie identyczna.

Żaden producent nie podaje "proądożerności" albo wyników benchmarków, to można się dowiedziec czytając review. Nie słyszałem aby Apple do testów wysyłało "lepsze" egzemplarze. To byłoby bardzo nieuczciwe.
Czas rozmów dzisiaj nie ma takiego znaczenia jak w czasach kiedy smartfony nie były takie popularne i 90% społeczeństwa używało zwykłych telefonów.

Dzisiaj liczy się też czas działania urządzenia jako komputer - w końcu po to kupuje się w teorii smartfona a nie dumbphona.

Cytat:
amsung S5 w trzech wersjach oficjalnie różnił się obsługą LTE. Uznano, że tyle użytkownik ma wiedzieć gdy kupuje telefon. S5 to S5. Choć jeden ma 8 rdzeni a drugi tylko 4.
Funkcjonalnie między ajfonami różnic żadnych nie ma, nie ma czego wyszczególniać w spekach.
Różnił się tzn? Nie chodziło przypadkiem o obsługiwane częstotliwości przez LTE?

Cytat:
Apple wcale nie zataja, że procesory są inne. Aczkolwiek ich estymaty 2-3% różnicy są moim zdaniem zbyt optymistyczne. Ja bym dał typowo 10% (CPU nie jest jedynym prądożernym komponentem).
Jak widać może być nawet gorzej.
Jeżeli ten "test" jest prawdziwy, to różnica sięga około 30%...


Podsumowując: od razu założyłeś, że to wina Samsunga pisząc później, że nie masz kompletnie żadnych powodów żeby tak sądzić.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post