Dyskusja: Dump pamięci Nand
Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.11.2015, 17:07   #17
Spaid
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.10.2015
Posty: 16
Spaid w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Na fw innych niż Rebug, po prostu opcje zarezerwowane dla Rebug będą niedostępne, te które są dostępne działają. Spróbuj najpierw, nie marudź. :p
Nie dawno zrobiłem dump Toolboxem rozmiar i nazwa pliku wychodzi taki sam jak w przypadku multimana więc to działa podobnie.
Cytat:
Na forum jest temat, w którym ktoś kiedyś pytał o to samo i tam link z kolei do tematu na ps3hax.net gdzie Habib napisał dumper do boot loadera
Szukałem tego tematu ale nie mogłem nic znaleść na ten tamat.@Berion w jakim konkretnie dziale był ten temat. tu w Homebrew ??
Cytat:
W ogóle to co chcesz ostatecznie zrobić? DEX2CEX to po naszemu konwersja konsoli debug w retail.
Ostatecznie chce wydobyć z dumpa Nand nr IDPS i PSID. Tak jak to zrobił Trilu tyle że z konsoli z NAND to wszystko. W przyszłości bede chciał przerobić dump z nand na nor i NA STAŁE zamienić Nr idps i psid w konsoli z pamięcią Nor o ile będzie to możliwe. Dlatego potrzebny mi poprawny dump. Ten link podrzucili mi na innym forum.
Cytat:
Wyciągałem przed wysłaniem do serwisu z dumpa IDPS ,zgadza się i działa .Wstawiony dump z innej mojej ps3 ,pokazuje realny IDPS ,nie warto kopiować zbanowane
@Trilu czym robiłeś ten dump również homebrew ?? Czy programatorem ?? Jak widać jest to dump z modeli slim która ma pamięć nor więc jest dużo łatwiej odczytać tym programem. W moim wypadku sprawdzając tym programem dump z nanda z twojej wypowiedzi natrafiłem na błąd.

Co do homebrew istnieją jeszcze 2 programy do zrzutu dumpa dump_flash (Glevand), USB Flash Dump (PS3 Prodiy). Niestety nie mam pewności czy pujdą na 4.46

Ostatnio zmieniany przez Spaid : 11.11.2015 o godz. 17:15
Spaid jest offline   Odpowiedz cytując ten post