Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.11.2015, 19:49   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Wordpress - kilka pytań

Kilka tygodni temu postanowiłem w końcu zrobić jakąś strone ze swoimi zdjęciami. Padło na Wordpressa (myślałem też o Joomli, z którą kiedyś pracowałem) i w sumie ok. Trochę poszperałem, jakąś tam wizję tego wszystkiego mam. Ale że w Wordpresie niewiele (właściwie prawie nic) wcześniej nie robiłem, to pojawiają się takie dość podstawowe rzeczy. Kilka juz wyjaśniłem, ale jeszcze chcę to sobie uporządkować. Może tutaj

Generalnie struktura strony ma być prosta - strona główna, podstrony z tematycznymi zdjęciami, może coś o sobie i jakiś formularz kontaktowy. Tu wszystko jest jasne, a.. przynajmniej było, dopóki przypadkiem nie 'odkryłem' czegoś takiego jak portfolio.

Próbowałem o tym poczytać, ale tu nie do końca mi to wyjaśniło, więc może ktoś może krótko powiedzieć - czym różni się dodoanie portfolio od dodania zwykłej strony i umieszczenia na niej zdjęć?


Druga sprawa. Ogólnie zastanawiam się, w jaki sposób własnie najlepiej zrobić te podstrony ze zdjęciami - przykładowo miejsce, gdzie będą zdjęcia przyrody. Myślałem o zwykłej stronie - podlinkowanej w menu do głównej. Ale chciałbym tez dorzucić do niej aktywne skróty na samej głównej stronie - czyli miniaturka plus nazwa, najlepiej reagująca na najechanie myszą. To wydaje mi się możliwe, chociaż w motywach, które sprawdzałem, lepiej jednak działało z postami. Ale robienie czegoś takiego przez osobne wpisy nie ma chyba sensu? Chyba, że własnie.. przez portfolio? (cokolwiek to w końcu jest)

To o czym jeszcze myślałem, to zrobienie sekcji z ostatnio dorzuconymi zdjęciami (ze 4-5) - znowu, gdyby to były osobne posty nie byłoby problemu. Ale czy przy stronach tak się da (czy też każde takie zdjęcie - jeśli będę chciał, będę musiał po prostu dorzucać do strony głównej ręcznie jako miniaturka? (w sumie nie taki duży problem, ale pewnie da się wygodniej)? A może znowu - da się przy portfolio?


Podsumowując - strona główna, na niej jakieś podstawowe informacje i miniatuki z linkami do podstron tematycznych. Do tego chętnie kilka ostatnich zdjęć (automatycznie się aktualizujących jeśli powiedzmy dorzucę jedno zdjęcie przyrody). Plus jakieś drobne dodatki, ale mniej ważne.

Jak najsensownie (w sensie struktury.. wpisy, a strony, a portfolia) zrobić?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online