Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.11.2015, 22:05   #30
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Śmieszek
Smartfony to takie gówna, naprawdę straszne jeśli chodzi o baterie i funkcjonalność. Ja osobiście używam blackberry
Tylko BB to też smartfon... LOL. Nie znam się ale się wypowiem!

Cytat:
Napisany przez sobrus
Większość smartfonów potrafi wytrzymać tydzień bez ładowania, jeżeli nie jest intensywnie używana. Każdy mój smart to potrafi/potrafił, mimo że były to modele nie cieszące się długim czasem pracy.
I nie trzeba do tego żadnych cudów.
Chciałeś napisać praktycznie wcale nie używa?


Cytat:
Niestety smartfony na Androidzie
- często cierpią na mniejsze lub większe problemy z wakelockami.
Nie zauważyłem.

Cytat:
- mają zainstalowane Usługi Google Play, to znaczy że nawet jeśli użytkownik nie korzysta aktywnie ze smarfona, to nie znaczy że Google akurat nie korzysta. Na przykład zbierając dane o ruchu drogowym.
Oj czepiasz się tej funkcji map jak rzepa spodni. Nikt nie każe Ci używać map i informacji o ruchu drogowym.

Cytat:
- są przeładowane źle napisanymi aplikacjami, które albo niepotrzebnie używają CPU w tle albo powodują zbędne wakelocki (patrz punkt 1). Niedawno zauważyłem że mój program do SMS - Textra po jakimś czasie zaczyna szaleć.
Używam Textry i nie zauważyłem żeby mi zakładała wakelocki, które ciągną*niemiłosiernie baterię.

Cytat:
- mają non stop włączony dostęp do internetu. Utrzymanie połączenia radiowego niestety sporo kosztuje, a do tego "prowokuje" programy działające w tle (np usługi google) do zbędnej aktywności.
U mnie można wyłączyć WiFi jak i internet mobilny w dowolnej chwili.

Cytat:
- mają scheduler CPU ustawiony na robienie wrażenia, a nie na oszczędzanie baterii. Bo jak na przykład wytłumaczyć automatyczne osiąganie maksymalnej częstotliwości CPU jedynie z powodu .... dotknięcia ekranu (!!!).
Jest coś*takiego jak wpływanie na obiekt badany tylko przez, to że się*go bada.

No i skąd wiesz, że w danej chwili nic innego nie robił?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post