Dyskusja: Który smartfon ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.12.2015, 12:00   #268
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Mam już Z3 Compact (widzicie jaki szybki wybór ) i jest.. w sumie zdecydowanie ok

Na plus:

- zdecydowanie gabaryty

- w sumie też wygląd, chociaż jestem zdecydowanym przeciwnikiem błyszczącego czarnego koloru - a szkło na tyle to już w ogóle jakieś kuriozum. Ale po kupinie dwóch szybek - na przód i tył - muszę przyznać, że jest ok. Nawet - jak na razie - nie ma większego problemu z odciskami palców

- ekran - bardzo dobry, wątpię, aby ktokolwiek miał problem z tym, że nie jest to Full HD. Dla mnie duża zaleta, że nie jest

- naprawdę dobry i niespodziewanie głośny dźwięk. Duże zaskoczenie na plus

- nawet przyzwoite słuchawki w komplecie, choć typowe kanałówki, których raczej używać nie będę (chyba, że sporadycznie do rozmów) - szkoda słuchu

- ogólne działanie - wszystko płynnie, mówienie o jakieś przewadze tutaj Apple już nie ma chyba racji bytu (zwłaszcza, jak widzę, jak ostatnio po aktualizacji działa mój tablet..)

- bateria

Telefon ładowałem poprzedniej nocy, odłączyłem rano i trochę się w nim w trakcie dnia bawiłem. Dzisiaj po kolejnej nocy miał rano 59%, po kolejnych zabawiach i trochę rozmów przez FB ma teraz około 50. Źle więc zdecydowanie nie jest i mam nadzieję, że przy sporadycznym użytkowaniu 3-4 dni będą realnę (może z jakimś oszczędzaniem energii w ciągu nocy, którego jeszcze nie włączałem).


Minusy:

- na razie jeden - to cholerne wpieprzające się wszędzie Google! Nie zliczę, ile razy już proponował (właściwie zmuszał) do podawania adresu mailowego, zakładania konta i cholera wie, czego jeszcze. Cały czas odmawiam, ale to jest tak doprowadzone do absurdu, że nawet przy jakimś programie do pogody koniecznie chciał adres, zeby.. móc lepiej świadczyć usługę, czy coś takiego. Brednie, a niestety trudno jest to całkowicie ominąć. Ja się w końcu poddałem i żeby dał mi spokój podałem jakiś adres e-mail z gmaila, który używam raz na pół roku. Chwilowo pomogło, chociaż teraz cały czas powiadamia mnie o jakimś spamie, który tam przychodzi. Muszę poczytać, jak tą synchronizację wyłączyć...

Ale strasznie to jest dzisiaj - po prostu nie da się czegoś używać, żeby używać. Wszyscy koniecznie chcą maile, konta i najlepiej jeszcze datę urodzin i hasło do konta. Zobaczę, na ile da się przed opierać, ale pewne jest, że żadnych dodatkowych informacji nigdzie podawać nie będę. Aplikacji jest dużo, w tym - mam nadzieję - normalnych równiez. Poszukam ich.



Takich kilka pierwszych refleksji. Teraz trzeba będzie powoli się z Androidem zacząć zapoznawać..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post