Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.12.2015, 08:32   #1
blackened2687
CDRinfoTeam
 
Avatar użytkownika blackened2687
 
Data rejestracji: 19.04.2014
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Posty: 303
blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Exclamation DVRTool v1.0 - firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives

DVRTool v1.0
Firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives


Program tak jak DVRFlash wykonuje flash napędów Pioneer DVR/BDR odpowiednim firmware i pozwala obejść ograniczenia oficjalnego oprogramowania Pioneer. Program jest oparty na kodzie źródłowym fPLScsi (autorstwa NIL), który jest modernizacją świetnego PLScsi (autorstwa Pat LaVarre).

Główne właściwości
  1. Pełne wsparcie flashowania modeli od DVR-103 do DVR-217 (103/104 modele jeszcze nie testowane) i modeli slim od DVR-K12 do DVR-XD10.
  2. Pełne wsparcie flashowania modeli od BDR-101 do BDR-206 (nie na wszystkich sprawdzony został crossflash, ale jestem pewny że pracuje poprawnie).
  3. Podstawowe wsparcie flashowania modeli od BDR-207 do BDR-209 (brak możliwości crossflash ze względu na nowy rodzaj zabezpieczeń), dodatkowa informacja w pliku readme.
  4. Pełne wsparcie zgrywania oprogramowania modeli od DVR-112 do DVR-217 i modeli slim od DVR-K17 do DVR-XD09, z możliwością dodawania niektórych nowych model. Jeśli ktokolwiek ma brakujące modele napędów - proszę o kontakt z mną.
  5. Podstawowe wsparcie zgrywania oprogramowania modeli DVR-110/111 i DVR-K16 (do kopi plików nie będą dodane headery). Więcej detali w dodanym do programu pliku readme.

Instrukcja

Używanie DVRTool jest bardzo podobne do użycia DVRFlash plus kilka dodatkowych komand. Dla wszystkich, którzy wykorzystywali DVRFlash przedtem, nie będzie żadnych problemów z DVRTool.

Główne command line dla DVRTool są takie

Kod:
DVRTool {command} {device} [file1] [file2] [/option]
Wspierane komendy:

Kod:
-f  or --flash        - for normal flashing
-ff or --forceflash   - for kernel flashing
-i  or --getinfo      - for drive information report
-dk or --dumpkernel   - for kernel dumping
-df or --dumpfirmware - for firmware dumping
-k  or --kernelmode   - for entering the kernel mode
Więcej informacji i przykładów użycia w pliku readme.txt.

Nie zapomnijcie sprawdzić mojej komendy dla otrzymania informacji o właściwościach napędów (-i)!

Chcę podziękować osobom, które pomogły mi w opracowaniu i czyje programy i wiedzę wykorzystałem w trakcie pisania programu:

Pat LaVarre

Za originalny PLScsi - it rocks!

NIL

Za świetną wersję fPLScsi!

Agent Smith, et al

Za jedyny i niepowtarzalny DVRFlash, który wykorzystałem jak wzór!

Liggy

Za to, że podzielił się z mną swoją ogromną wiedzą o dostępie do urządzeń i flashowaniu napędów, bez niego bym nigdy nie napisałem tego programu!

czary2mary

Za Twoją bezcenną pomoc , za testowanie programu od pierwszych wersji, oraz za pomoc w otrzymaniu nieprawdopodobnie rzadkich modeli, których bym nigdy nie potrafił znaleźć tam, gdzie żyję, jak i również za to, że jesteś takim dobrym przyjacielem!

cvs

Za dodatkowe testowanie programu, za mnóstwo rzadkich dump firmware i za całą pomoc i wsparcie!

I oczywiście administracja i członkowie wspólnot portali CDFreaks/MyCE i CDRInfo.pl

Za to, że jesteście takimi dobrymi ludźmi i za całą pomoc i porady, kiedy byłem nowicjuszem w temacie CD/DVD/BD!



Proszę o pisanie wszystkich komentarzy / opinii / sugestii w tym temacie. Również jeśli ktoś by chciał przekazać informacje dotyczące dopracowywania / poprawek / zauważonych błędów programu, itd itp... to proszę o kontakt ze mną przez PW.


Aktualizacje wersji programu:

DVRTool v1.01

Changelog:

Dodane wsparcie zgrywania oprogramowania modeli DVR-XD10 - thanks to jadburner!
Skorygowany bug z niemożliwością crossflash TEAC DV-W5000x do DVR-x16 - czary2mary, proszę o sprawdzeniu odnowionego programu na swoim DVR-116 z firmware od DV-W5000E.
Komenda -f teraz obsługuje flashowanie kernel - rewizja hardware i kernel type muszą zbiegać się u napędu i u firmware.
Komenda -ff teraz jest polecana tylko dla crossflash między rewizjami hardware i/albo kernel type.

DVRTool v1.02

Changelog:

Dodane wsparcie flashowania modelu BDC-207DBK (w przypadku, jeśli firmware dla nich będzie dostępne) - dziękuję czary2mary!
Dodany wskaźnik postępu internal reflash dla BDR-205 i nowszych modeli (sprawdzając sense data w procesie internal reflashing).


Pobierz najnowszą wersję DVRTool v1.02 z archiwum poniżej

DVRTool_v1.02.zip
DVRTool_v1.01.zip
DVRTool_v1.0.zip

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 16.07.2016 o godz. 06:06
blackened2687 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online