moi drodzy, pora była już dawno rozstać się z dziurawym
i coraz bardziej pamięciożernym adblockiem,
przepuszczał ostatnio reklamy ja stare sito

ad muncher, czy też adfender też sobie słabo radzą

wpadł mi w łapki kilka dni temu
Adguard,
stary program, obecnie w wersji 6.0 RC
testuję go przez całe święta, wygląda dobrze, nic się nie przeciska

pamięci "pożera" w porywach 40-50 MB, filtry ma wbudowane,
aktualizowane dość często, można mu zdefiniować własne.
Na razie jestem zadowolony, adblocka wywaliłem.
Aha, cena 19,90 $ albo rodzynek