Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.01.2016, 16:08   #1
remolmar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 21
remolmar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kilka pytań co do zakupu zewnętrznego napędu BD

Witam Panowie, założyłem nowy temat żeby wyszczególnić moje sprawy - jeśli źle zrobiłem to sorki i proszę o wyrozumiałość.

Przymierzam się do kupna właśnie jakiejś zewnętrznej nagrywarki. Czytam forum od paru dni i chyba wskazuje na to że ciągle dwie nagrywarki wchodzą w grę. Samung i Pionieer. Rozumiem że do kilku miesięcy nic się w temacie nie zmieniło Na rynku jest dostępny też chyba jakiś asus czy LG?

1. Co do parametrów / nagrywania odtwarzania płyt głównie Blue Ray to rozumiem że zewnętrzne a wewnętrzne - brak różnic. Jeśli się mylę proszę o pomoc. Gdzieś doczytałem że slim mają słabsze nagrywanie ? Ale niewiem czy chodzi o zewnętrzne typu slim - czy wszystkie zewnętrzne?

2. Używać będę sprzętu głównie do archiwizacji jednak nie ukrywam że bardzo mnie zaciekawiła ta funkcja podłączenia do TV - nie doszukałem się nigdzie tej funkcji w opisywanym Pionku? ale rozumiem że to chyba oczywista rzecz jeśli sprzęt posiada usb - można go podłączyć wszędzie ? - chyba że się mylę.

4. Posiadam też model kina domowego Sony BDV-n9200WL gdzie ewentualnie będę takie płyty nagrane odtwarzał. Doszukałem się w instrukcji wpisu żę ( cytat z inst ) :
Płyty do odtwarzania:.
Płyty BD-RE - wersja 2.1
Płyty BD-R wersja 1.1 1.2 1.3 w tym typ pigmentu organicznego BD-R ( typ LTH )
Płyt nagranych na komputerze nie można odtwarzać, jeśli można rejestrować napisy.
------ COKOLWIEK TO ZNACZY - może ktoś wie?

Chciałbym używać też nagrywarki do nagrywania wcześniej przygotowanych płyt BD-R wraz z MENU z rodzinnymi kolekcjami - mam nadzieję że ta informacja nie przekreśla tej sprawy.

5. Czy istnieją nagrywarki Blue ray z możliwościa - druku - tj. Light Scribe - o to chodzi. A jeśłi nie to czy wypaloną płytę BD-R ( typu light scribe mozna włożyć do nagrywarki DVD i wydrukować na niej coś? Może to moja radosna twórczość ale tak sobie tylko pomyślałem i nie wiem czy dobrze, a nagrywark elight scirbe LG posiadam

z góry dzięki za pomoc.
Remi

ps. w razie jakiś typów proszę o linki do sprawdzonych sklepów.
remolmar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online