Dyskusja: Dyskusje rowerowe
Podgląd pojedynczego posta
Stary 31.01.2016, 14:12   #3
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>


Cytat:
Mechaniczny doping udowodniony

Wygląda na to, że po raz pierwszy w historii możemy mieć dowód na to, że mechaniczny doping istnieje. Pamiętacie słynny "rower" Cancellary? Tak, o taki sprzęt - tym razem naprawdę istniejący - chodzi!

Czy przełajowe mistrzostwa świata w Zolder (Belgia) zostaną zapamiętane właśnie z tego względu? Póki co wiemy tyle, ze UCI potwierdziło, ze jest w posiadaniu roweru belgijskiej zawodniczki Femke van den Driessche, który został zabezpieczony w sobotę, po wyścigu w kategorii U23 kobiet. Van den Driessche była jedną z faworytek zawodów, po tym, jak zajęła drugie miejsce na Koppenbergcross, jednej z najtrudniejszych tras sezonu.

W wywiadzie udzielonym belgijskiej telewizji Sporza Peter Van den Abeele, menadżer UCI do spraw off-road (tak to się ładnie nazywa), ujawnił, że rower został przechwycony dzięki nowej technologii, którą UCI rozijało przez lata. "Czy to była specjalna kontrola? Robimy testy od dłuższego czasu, także tu na mistrzostwach świata. W poprzednich latach zdarzały się problemy, odpowiednio zaadaptowaliśmy technologię. Ludzie UCI zostali wyposażeni w odpowiednie narzędzia."

Keljny raport Sporza zdradził wiecej detali co do tego, co się dokładnie zdarzyło.

"Po pierwszym okrążeniu mistrzostw świata UCI wzięło jeden z rowerów Femke w strefie zmian i przetestowało go za pomocą czegoś w stylu tabletu," powiedział dziennikarz Sporaz Maarten Vangramberen. "Rower został natychmiast zabezpieczony i zabrany. Następnie UCI powiadomiło belgijską federację. Gdy uzunięto siodło, w rurze podsiodłowej znaleziono przewody. Gdy chciano zdemontować środek suportu, co zazwyczaj nie sprawia problemów, nie było to możliwe, bo korby nie dało się zdemontować. W środku był silnik."

Wyścig dla van den Driessche nie poszedł zgodnie z planem. Panowały bardzo trudne warunki, wiał silny wiatr i padał deszcz. Nie udało się jej przebić do pierwszej dziesiątki i wycofała się na rundę przed końcem, z zerwanym łańcuchem. Zawodniczka jeździ dla belgijskiego temu Kleur Op Maat-Nodrugs, używającego rowerów Williera. Rower tej marki zabezpieczono.

Czekamy na dalszy rozwój wypadków. Poniżej podobne wspomaganie firmy Vivax.




Czyli to jednak nie sci-fi

__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post