Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.02.2016, 18:28   #696
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez [URL="http://forum.cdrinfo.pl/members/107623.html"
BDROMek[/URL]]Chyba żartujesz, o fluxboxie ty w ogóle słyszałeś? Jest highly configurable. I tak, tu można zmienić dosłownie każdy element, możesz sobie wybrać nawet aplikację do wyświetlania ikon na pulpicie (fluxbox domyślnie ich nie zawiera). Sam obecnie siedzę na logowaniu z XDM + fluxbox. Myśłałem też nad window maker (podobny do Nextstep) ale ma słabe community.
Słyszałem.

Cytat:
jakie miliardy? Linus stworzył przecież gita...
To do mnie czy do Beriona?

Cytat:
w świecie Open Source jest wiele aplikacji bijących na głowę płatne appsy możliwościami: najbardziej to widać przy szyfrowaniu - tu myślę że nawet bez ingerencji państwa byłyby mniej zaufane. Jedynie w czym zamknięte oprogramowanie przewyższa to szyfrowanie w locie, bez formatowania uprzednio całego dysku. Ale i tu mam wątpliwość, czy to takie bezpieczne samo w sobie (w cryptsetup padł taki pomysł ale zrezygnowali z niego ze względu na bezpieczeństwo)
Akurat w szyfrowaniu (tworzenie algorytmów, aplikacji itp) otwartość jest czymś normalnym. I tak zgadzam się że wiele otwartych rozwiązań (m. in. przy szyfrowaniu) bije na głowę te zamknięte.

Cytat:
W ogóle dość durne są te appsy pisane jedynie pod KDE/GNOME - z konieczności używam k3b, który mi przy okazji instaluje VLC (jak go kasuje, kasuje też k3b). Najlepsze są appsy pisane na Qt.
KDE od wersji 5 jest modularne.


Możliwość dostosowania KDE jest dla mnie odpowiednia. Nie należę do osób, które przesadzają w jedną czy drugą stronę.
Co ciekawe niestabilny Debian (sid) oraz testowe KDE5 działa stabilniej niż nie jeden Windows
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post