Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.02.2016, 11:31   #700
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson
Jeśli natomiast linuxa ze wszystkimi swoimi możliwościami wyposażyć w domyślnie działające narzędzia robiące robotę za tych niezainteresowanych, ale których można nie stosować i w razie chęci i umiejętności wszystko modyfikować ręcznie - to mamy system, o którym zawsze marzyłem, a jak żyję - nie widziałem. Dzisiejsze edycje linuxa są już duużo bliższe takiego ideału, ale to jeszcze nie to. Takie rozwiązania jak Vulkan to kroki milowe, żeby ten cel osiągnąć.
Przecież jest sporo dystrybucji, które są kompletne po zainstalowaniu i nie trzeba grzebać żeby działały.

To jest właśnie piękne w dystrybucjach linuksowych. Bierzesz taką która Ci odpowiada.

U siebie mam Debiana i tak na prawdę to musiałem tylko doinstalować sterowniki do modułu WLAN oraz podczepić repozytoria z niewolnym oprogramowaniem.

Reszta to już według potrzeb. Jeżeli potrzebuję serwera FTP to instaluje i konfiguruje serwer FTP, jak chcę mieć DLNA to instaluję pakiet od dlna i go konfiguruję.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post