Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2016, 11:41   #3
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Konkretniej co co pytasz? Lakonicznie mówiąc wygląda to tak: mam tekst z gry w jej natywnym formacie i narzędzie, które konwertuje ten format do xml (i z powrotem). Program działa ok z plikiem z PC ale na pliku z PS3 już się wykrzacza. Jak wspomniałem - programistą nie jestem ale po wstępnych oględzinach tych plików (z PS3 i PC) zauważyłem, że różnicą jest sposób zapisania bajtów (little endian na pc vs big endian na ps3) i to był mój pierwszy trop bo już wcześniej miałem podobny problem z innym formatem plików w tej grze. Lecz po przejrzeniu źródeł LangTool-a (owy program) okazało się, że on obsługuje little endian jak i big endian, więc wykrzacza się na czymś innym - pytanie czym?

Xml-a z wersji z PC, mogę dowolnie edytować (jeśli chodzi o tekst) i bez problemu konwertować do natywnego formatu gry.
__________________

Ostatnio zmieniany przez szczuru : 22.02.2016 o godz. 11:47
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post