Dyskusja: Awaria komputera
Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.03.2016, 07:09   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cześć Patrix, kopa lat!

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Cześć BD,
z tego co widzę MemTesta nie puszczałeś na solowej kości. Pewności dalej nie masz która kostka sprawia problem.
Rzadko szlag trafia obie na raz, więc jeśli każda wykazywałaby błędy, wtedy można też podejrzewać kontroler pamięci.
Sprawdzałem obie. Nie sprawdzałem pojedynczo, naiwnie założyłem, że test wskaże który bank generuje błąd.

Generalnie wymieniając komputer kupiłem zestaw pamięci (2x8GB) i okazało się, że są jeszcze na gwarancji i reklamować muszę cały zestaw. Z uwagi na to, że komputer jest mi potrzebny cały czas (kilkutygodniowa przerwa odpada), kupiłem wczoraj nowy zestaw pamięci. Wymieniłem i problemy zniknęły. Dzisiaj oddam te stare kości do serwisu. Po wymianie wsadzę i wyjdzie na to, że komputer będzie mieć 32GB. Pewnie się przyda

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Używasz gniazdka ze sprawnym bolcem i tego samego typu listwy?
Na przyszłość chyba warto sprzęt wpinać przez jakiś stabilizator napięcia,
szpile są niestety dość srogim testerem tolerancji różnych filtrów w zasilaczu i na płycie.
Gniazdko z bolcem + solidna listwa Belkina. Dokładnie coś takiego mam http://allegro.pl/profesjonalne-zabe...999740974.html

Zasilacz też wydawaj się całkiem sensowny.

Zastanawiam się nad zakupem UPS-a. Jest to o tyle sensowne, że obok kompa stoi NAS na którym trzymam sporo ważnych danych. Niestety w tym temacie jestem zielony i nie bardzo wiem co kupić ;/
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post