Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.04.2016, 14:22   #44
adamus84
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.04.2016
Posty: 28
adamus84 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witajcie, wczoraj przyszedł mi adapter RGB, oraz zakupiony również Reflecta USB Video Grabber AV 2.0 - postawiłem na takiego grabbera z tego względu, że jest to jedyne analogowe urządzenie do którego można bezpośrednio podpiąć componenta, reszta grabberów posiada jedynie wejścia composite i S-Video, tutaj mamy w miarę solidną niemiecką firmę chociaż wiadomo "dupy nie urywa" jednak zawsze lepsze to niż płacić 400-800 zł za cyfrowe z HDMI które obecnie przeznaczane są głównie do streamingu gier. Co do różnic w jakości między kartami wideo PCI a USB grabberami jeszcze nie wiem, ale pewnie się niedługo przekonam własnymi doświadczeniami.

najpierw jednak wykorzystałem wskazanego przez was DVD Recordera przejściówką RGB - Scart , niestety nie przekazało mi obrazu, to samo po podpięciu odtwarzacza do usb grabbera przy kompie, czarny ekran.

Okazało się że te kable które używam (zakupione osobiście ze sklepu) to prolink rca component (czerwony, zielony, niebieski) napisane jest na nich " coaxial digital ", z neta w opisie widnieją jako do podłączenia audio
subwoofera. Więc już sam zdurniałem. Czyżby SVHS nie ogarniał tak dobrych kabli ? Połączenie BNC jest ok i raczej nikt wcześniej nie użytkował tych wyjść więc domniemam, że są sprawne.

Podłączyłem te kable od DVD Recordera do Smart TV i działało. Podłączyłem też DVD Recordera do USB grabbera do kompa i też zadziałało. Z tego wnioskuje, że kabel nie jest wadliwy.

Jaki kabel zatem dobrać aby SVHS mógł przekazywać obraz YPbPr analogowy component ? Na rynku widnieją tzw. kable YUV RCA czy to coś takiego ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-20160420_191624.jpg   -20160420_191652.jpg   -20160420_193924.jpg  
adamus84 jest offline   Odpowiedz cytując ten post