Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.05.2016, 19:08   #1
kasjer
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 12.05.2016
Posty: 3
kasjer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprzęt do filmów produktowych na youtube

Cześć wszystkim

To forum znam z dawnych lat. Nie jestem reklamiarzem, nie przywalę tu zaraz linkiem

Nie ma jak widzę ogólnego działu Video, więc pytam w Komputerach.

Otóż potrzebuję sprzętu do tworzenia filmów.

Na własny kanał youtube i być może gdzieś jeszcze, ale youtube podstawą.
W ramach działalności zarobkowej, ale wyłącznie na własne potrzeby.
Na przygotowanie filmów będzie czas, więc niepotrzebne mi urządzenie do natychmiastowego udostępniania.

Filmy dość statyczne, tj. w zainscenizowanych warunkach domowego biura model będzie prezentować pewne urządzenia elektrotechniczne, niektóre wielkości powiedzmy tabletu aż do takich mniej więcej jak komputer stacjonarny, zresztą te największe mają właśnie podłączony normalny monitor LCD (który też dobrze byłoby sfilmować włączony).

Czyli fonia też i to jest ważne, gdyż prezentujący będzie mówić co i jak.

Urządzenie może być na statywie; zoom byłby przydatny, ale od biedy zoom czy zmianę kąta można by uzyskać poprzez przestawienie kamery i wycięcie fragmentu. Niektóre urządzenia mają dość małe istotne elementy, więc dobrze byłoby gdyby urządzenie miało coś na wzór fotograficznego makro.

Budżet to jest maks. kilka tysięcy złotych, więc odpadają profesjonalne kamery Panasonic czy Canon.

I teraz nie wiem:
- smartfon (którego nie mam, ale też muszę akurat kupić z Androidem, więc mógłbym coś dobrać pod tym kątem)
- kamera turystyczna (raczej nie)
- kamera sportowa (też raczej bez sensu)
- aparat foto z funkcją filmowania, systemowy (wymienne szkła) lub zaawansowany kompakt.

Na foto się znam jako tako, ale na filmowaniu to nie.
Na IT się znam, więc nie trzeba do mnie jak do *****a.
Soft też potrzebny do cięcia i zrobienia napisów na filmie, ale używam tylko Linuksa i czasami OS X, Windowsa nie tykam bo nie umiem.

Ma ktoś jakieś pomysły? Przydałoby mi się też jakieś rozwijane tło i lampy.

Aha, gdyby padło na aparat foto, to użyłbym do także do zdjęć produktowych, zapewne w chińskim namiocie bezcieniowym. Ale filmy ważniejsze, bo aparat to jakiś tam posiadam i zdjęcia robi dobre, ale filmy to już nie bardzo. Patrzyłem na najnowsze bezlusterkowce Olympusa czy Panasa i ich testy na znanym portalu optycznym, ale mam wrażenie że funkcje filmowania są tam mimo wszystko dodatkiem, więc może jakiś kompakt byłby lepszy?

Nie mam też pojęcia o tych formatach filmowych i który z nich byłby najlepszy do konwersji na youtube.


Z góry dzięki!
kasjer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online