Dyskusja: Mobilny internet
Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.05.2016, 13:49   #40
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Powoli zbliża się koniec umowy z Plusem.

Podsumowując:
- 10 miesięcy walczyłem z naprawieniem błędu, który dezaktywował mi usługę LTE po przekroczeniu pakietu podstawowego lub po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Jedyny sposób na naprawę tego było dzwonienie la ich BOK i "manualne zresetowanie usługi" przez operatora.
- LTE w Plus nie jest nielimitowany. U mnie po przekroczeniu 25GB prędkość jest ograniczona do takiego poziomu, że nie da się korzystać. W okresie testowym wyciągnąłem ok 300GB i może to przez to u mnie tak limitują?
- Praktycznie zero problemów z działaniem takiego internetu. Mam modem Huawei E3272 i Antenę. Nadajnik jest oddalony ok 2-3km od miejsca odbioru.
- Tryb nocny aktywuje się przez przełączenie na usługę 3G dzięki czemu w godzinach 1-7 mam do wykorzystania ok 100GB, które nie wlicza się do pakietu podstawowego
- modem idealnie współpracuje z moim routerem na OpenWRT Netgear dzięki czemu mogę go udostępnić dla wszystkich urządzeń
- kontakt z BOK Plus to porażka, w 70% czekałem ok 20minut na połączenie. Za każdym razem musiałem tłumaczyć ten sam problem (błąd opisywany w punkcie pierwszym) od początku
- porównując do Play tutaj nie ma tak, że zgłosisz coś przez konsultanta czy email i masz dostęp do zgłoszenia przez www. Nigdy nie otrzymałem numeru zgłoszenia bo "i tak musimy to zgłosić do II linii wsparcia" więc ten numer nic Panu nie da - Sorry ale gówno mnie to obchodzi
- dzięki temu, że mam w holdingu Solorza dwie usługi, to obowiązuje mnie zniżka SmartDOM. Za TV płacę 50% (29,90zł za wszystko bez HBO)
- internet wynosi mnie 59,90zł/m

Czy opłaca się zostać przy Plus Internet czy lepiej wziąć go np. w Play?

- w Play bez urządzenia na dwa lata zapłacę 49,90zł/m za "nielimitowany internet LTE", który tak samo jak w Plus nie jest nielimitowany. Ograniczenie jest do 100GB.
- w Plus za 59,90zł/m mam 70GB
- tryb nocny w Play aktywuje się automagicznie na usłudze LTE a w Plusie trzeba się przełączyć na 3G
- w przypadku rezygnacji z Internetu w Plusie mam zwiększony abo za TV w CP
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post