Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.08.2016, 22:33   #18292
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,252
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Tu nie chodzi o zmianę numeru PESEL bo to nie możliwe. Raczej o wprowadzenie restrykcji, które ograniczą komornikom dostęp do naszych danych. Lub uniemożliwienie wzięcia kredytu na podstawie samego numeru PESEL... bez żadnej weryfikacji.

Gdyby takie restrykcje były... to mając sam numer PESEL mogli by sobie go wsadzić... bez dodatkowej weryfikacji nic im by to nie dało...

Tak jak np. karta kredytowe / debetowa - załóżmy hipotetyczną sytuację: wyciek numerów kart sim... osoba mająca sam numer karty bez kodu CV może sobie go wsadzić, do tego jak nie zna pin - najwyżej stracimy 50 zł przez pay pass... tutaj nie ma żadnej weryfikacji. Ktoś mając twój numer PESEL może wziąć kredyt w dowolnym parabanku... brak jakiekolwiek kontroli i podwójnej przynajmniej weryfikacji...
Właśnie dlatego możliwość wzięcia kredytu - w ogóle kredytu, nawet kredytu na 1000 zł - na podstawie samych metadanych powinna być domyślnie niemożliwa. Dopiero osoby lubiące dreszczyk emocji związany z ryzykiem powinny mieć możliwość odblokowania sobie możliwości brania kredytów za pomocą myśli i aktu woli. Podobnie, jak z pay passami - domyślnie do 50 zł, a w ustawieniach konta, jak mnie najdzie fantazja, mogę sobie wpisać kwotę wystarczającą na merca z salonu. Ale dopiero, jak mnie najdzie fantazja.

Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Te dane wystarczą nie tylko do wzięcia kredytu na nasze konto, ale nawet do zmiany haseł do kont bankowych. Nawet nie chcę myśleć do czego jeszcze ...
... co już powinno wystarczyć, żeby przynajmniej czasowo znieść możliwość np. wygenerowania tymczasowego nowego hasła za pomocą infolinii. Bezpieczeństwo jednak przede wszystkim.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post