Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.10.2016, 08:21   #718
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion
Nie rozumiem jak można nie wyłączać komputera. Co daje usypianie oprócz tego, że masz gotowy system w kilka sekund zamiast w kilkanaście? Przecież to bez sensu.
Daje to że w te 3-4 sekundy mam wszystkie aplikacje pod ręką i nie muszę ich znowu uruchamiać? Szybsze uruchomienie i zamknięcie. U siebie mam dysk 5400, więc uruchomienie wcale nie jest takie szybkie - ok 1-1.5 minuty całość z zalogowaniem się do konta.
No i przede wszystkim wygoda - podnoszę klapę od lapa i już - gotowe, okienko do wpisania hasła i mam to co zostawiłem np. rano przed pracą.
U siebie na Debianie kompletnie nie odczuwam tego że mam system uruchomiony od X czasu. Miałem przypadki, że był usypiany przez ponad miesiąc


Niestety usypianie komputera jest mniej bezpieczne niż jego wyłączanie, więc staram się tego nie stosować kiedy wybieram się gdzieś z laptopem.


Wracając jeszcze do czasu bez ponownej instalacji. W Windzie mi się to nigdy nie udawało - zawsze coś zwolniło, rozwaliło się (ostatni windows prywatnie to xp). Tutaj? Nie mam takich problemów chyba, że rozwalę sobie przez aktualizację bo jednak przy sid trzeba czytać przy dist-upgrade czy czegoś ważnego w danej chwili nie chce wyrzucić z systemu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post