Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.10.2016, 09:21   #118
dune2
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Loloss Podgląd Wiadomości
Jeśli chodzi o zapis, to Panasonic wypada najlepiej. Ale co dziwne u mnie dużo tych nośników ma już szare plamki przy obwodzie płyty. A więc, coś niedobrego dzieje się już między warstwami, co na przyszłość - i to niedaleką - nie najlepiej wróży Jestem teraz w kopce, bo nie wiem, jakich nośników używać do tworzenia najważniejszych kopii ??
To ciekawe co piszesz bo wydaje mi się że też takie plamki widziałem na niektorych płytach bdr ale nie jestem pewien czy to był panasonic.
Przestałem go kupowac gdy ceny podskoczyły tak więc płyt panasa nie mam dużo.
Obecnie kupuję tylko i wyłącznie verbatima bo stosunek ceny do jakości jest najlepszy.Chodzi mi o te dostępne w komputroniku
http://www.komputronik.pl/product/21...pindel10_.html
Jak dla mnie 26 zł za 10 szt to dobra cena zwłaszcza że mam ich sklep po drodze z pracy tak więc odbieram osobiście czyli odpada koszt wysyłki.
Verbatimy palą się dobrze zarówno na ihbs112 jak i pionku bdr207 z prędkościami x4/x6 czyli tak jak radził "czary2mary".

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Na 100% rozwarstwione ...Jak były przechowywane ? Czy przypadkiem jakieś naprężenia \ siły na nie nie działały ....pierwszy raz widzę coś takiego w Panasonic BD-R 25GB MEIT02 ... Tym bardziej dziwne że logo wersje jakie masz nie sprawiają problemów a powstają oba nośniki dokładnie na tych samych maszynach i tej samej linii technologicznej ...
Przy okazji pytanie o przechowywanie płyt i to zarówno bdr jak i dvd.Wszystkie moje płyty trzymam w cake najczęściej takich na 50-100 szt tak więc płyty leżą jedna na drugiej.Jako że wszystkie płyty opisuję markerem i nie jestem pewien czy nawet jak wyschnie to nie będzie miał szkodliwego działania na "sąsiadującą" płytę to na wszelki wypadek układam płyty tak że stykają się spodami.
Czy to dobry sposób układania płyt w cake czy pomimo opisywania markerem lepiej by dolna warstwa płyty stykała się z górną (opisaną) sąsiadującej ?

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 12.10.2016 o godz. 09:48
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post