Podgląd pojedynczego posta
Stary 31.10.2016, 16:54   #41
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nfsfan83 Podgląd Wiadomości
Pastele będą się gryźć z moją białą kolekcją, a co do partii to jak sprawdzić i jakich oznaczeń szukać, że stara partia rok czy jakiś kod itp?

Tak myślałem ostatnio , bo czytałem o żywotności nośników CD I DVD i wiadomo, że płyty tłoczone są o wiele trwalsze. Czy tłocznie, czy ktoś ma informacje, czy można wytłoczyć np ważne dane sobie prywatnie. Czy to musi być min np 100 płyt. Druga sprawa taki magazyn CD-Action dodaje płyty do gazet, ale czytałem, że zanim oni dadzą materiał do tłoczni nagrywają tą matrycę z demami itp u siebie w redakcji. I czy ktoś może, wie na jakiej nagrywarce i na jakich płytach

Jeszcze jedna sprawa, Taiyo sprzedał podobno patenty i technologie do Tajwanu, czyli szanse, że będą płyty z made by Japan są prawie zerowe, i tak pomyślałem czy Polska, mamy tylu zdolnych inżynierów czy u nas by nie mogła a może jest jakaś tłocznie, która mogła by mieć jakość podobną do płyt z Taiyo.

Ile bym dał za jakość tych płyt, aby powróciły:

verbatim datalifeplus metal azo oraz ich odpowiednik w dvd.

nawet za 3 zł jedna płyta cdr, a 6 zł dvd odpowiednio 1 i 2$.
Cytat:
Napisany przez nfsfan83 Podgląd Wiadomości
Nie mogę edytować to piszę nowy post, dostałem CD-R AZO ale Printable Czy są ok, innych nie było, wziąłem 4 sztuki na próbę kod MBI\ATIP:97m34s23f czyli India, i głupie pytanie ale czy można na nich pisać markerem do cd bezpiecznie

Oprócz maszyn \technologii jeszcze są potrzebne odpowiednie surowce\ barwniki\policarbony ito itd które Taiyo Yuden stosował wyłącznie produkowane w Japonii...
Z tego co wiem CMCPro również stosuje te same technologie i materiały z Japonii ale tłoczy na swoich maszynach...
Dziś temat nośników optycznych umiera więc nikt nie będzie "topił" milionów $ w nowe technologie ...nic tu młodzi zdolni inżynierowie nie pomogą ,,,

Oczywiscie bezpiecznie można pisać po nośnikach Printable ale oczywiście najładniej wyglądają nadrukowane w drukarkach z funkcją druku na płytach Printable.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post