Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2016, 15:19   #1
zuben1245
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.11.2016
Posty: 6
zuben1245 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Utracona partycja na dysku przenośnym WD 1tb

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum.
Na wstępie zaznaczę że nie jestem specjalistą w dziedzinie odzyskiwania danych. Dodam także że praca z botowalnymi programami, linuxem nie jest czymś czego się boję. Potrzebuję tylko dokładnej instrukcji co robić żeby czegoś gorzej nie spitolić.

A więc przejdźmy do problemu posiadam dysk przenośny WD 1TB. Dysk ma jakieś 5-7 lat. Ostatnio był podłączony do dekodera dvbt jako pamięć masowa(oglądałem z niego filmy). Potem podlaczylem go do komputera innym przewodem niż zazwyczaj, tj. ok. 1,5 metrowy oryginalny przewód od telefonu. Dysk nie pojawiał się w zakładce "mój komputer". Pomyślałem sobie dobra za długi przewód i nie daje rady. Poszulalem tego oryginalnego od dysku którego przeważnie używam i ku mojemu zdziwieniu to samo.

To co udało mi się ustalić.:

1.Dysk jest widoczny w zarządzaniu dyskami, ale prosi o inicjainicję.(dysk-niezainicjowany)

2.Próba zmiany dysku na off-line równa się komunikatem:
"Nośnik jest zabezpieczony przed zapisem".

3.Diskpart widzi dysk.

Po tych ustaleniach pomyślałem sobie ze może Linux da radę. Miałem pod ręką botowalną płytę hirena, a tam linuxa. Uruchomilem i niestety moje nadzieje legły w gruzach.

Przy próbie zamontowania dysku komunikat:
"udevil: error64: unable to determinate device fstype - specify with -t"

Gparted poprawnie rozpoznaje rozmiar dysku, ale nie widzi partycji.(unallocated)


Oczywiscie na dysku miałem masę rodzinnych zdjęć na których mi zależy. (Ok 20-40gb) Na reszcie danych nie zależy mi tak bardzo, chociaż fajnie było by gdyby zostały na dysku. Dysk miał ponad 600gb danych.
Jestem otwarty na propozycję i liczę na waszą pomoc.
zuben1245 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online