Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.12.2016, 21:34   #3
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1) czy płyta ma status płyty czystej ?
nie wiadomo, nie da się tego określić, wszystko wskazuje na to, że płyta jest uszkodzona - po wsunięciu tacki przez kilka sekund miga dioda odczytu/zapisu, potem przestaje na kilka sekund, potem znowu zaczyna migać i słychać, że nagrywarka próbuje się rozpędzić, ale nic z tego nie wychodzi, słychać tylko powtarzający się dźwięk, jakby próbowała odczytać płytę i to zachowanie tzn. miganie diody + dźwięk trwa aż do wciśnięcia przycisku otwarcia tacki, podczas tego "zachowania" kliknięcie ikony nagrywarki w systemie w mój komputer powoduje chwilowe zawiechy, a sama nagrywarka zachowuje się tak jakby się zawiesiła na jednej czynności

2) Czy zapis płyta ma jakieś zapisane dane lead-in \lead-out?
nie rozumiem określeń "lead-in \lead-out"...możesz rozwinąć?

3) Jak jest widoczna w programach diagnostycznych ?
nie da się nic zrobić z płytą co opisałem pod pierwszym pytaniem, programy diagnostyczne nic by nie pokazały, albo nawet chwilowo lub na stałe się zawiesiły

4) Spróbuj zapisu na ImgBurn może ?
spróbuje albo na ImgBurn albo na najnowszej wersji CDBurnerXP (jest też w wersji portable), niestety mam mało płyt DVD DL


Dodam jeszcze tylko, że nagrywarka wypala płyty DVD+RW (tdk) z danymi i płyty CD-R (verbatim) jako CD-audio bez żadnych problemów, po wypaleniu sama potrafi je odczytać.

Co do zaleceń z przypiętego tematu "Nagrywarka przestała nagrywać (...) co robić?" :

1) Aktualność firmware - mój sh-224gb ma najnowszy firmware o symbolu SB00 (pochodzi z kwietnia 2016), producent nie udostępnia nowszego

2) Wgranie nowego firmware - niepotrzebne (jak wyżej)

3) Użycie innego, markowego nośnika - nic nie daje, od początku używałem verbatim

4) Podłączenie do innego komputera - na razie nie mam jak (chyba, że w jakimś serwisie), mam tylko jeden komp w domu, jedyne co mogę zrobić to wymienić kabel SATA na nowszy (SATA3), obecnie używam dość starego, poza tym reinstalacja systemu (xp) odpada, mogę jedynie sprawdzić na
innym systemie (win7), sterowniki SATA w xp jedne z najnowszych (z 2012)

5) Rozkręcenie i konserwacja - samodzielnie nie jestem w stanie tego przeprowadzić, poza tym napęd nie powinien być zanieczyszczony, jest nowy, mam go dopiero 2 tyg


Jakieś sugestie co jeszcze mógłbym zrobić?

Ostatnio zmieniany przez stefan999 : 08.12.2016 o godz. 21:37
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post