Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.12.2016, 16:26   #1
Figrobster
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Figrobster
 
Data rejestracji: 24.09.2016
Lokalizacja: Birmingham
Posty: 6
Figrobster w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskiwanie danych ST1000DM003-1ER162

Jako że to mój pierwszy post wypadałoby się przedstawić, zatem witam wszystkich :-) Pochodzę z okolic Krakowa i mam 28 lat.

Trafiłem na forum ponieważ mam problem z dyskiem z którego chciałbym odzyskać dane. Rzeczony dysk to 1TB Seagate ST1000DM003-1ER162. Używany cały czas w komputerze stacjonarnym, dwie partycje. Systemowa oraz Dokumenty. System Windows 7 (NTFS).

Ponieważ wyjeżdżałem za granicę dysk zwyczajnie wyjąłem z komputera i umieściłem w kieszenie USB. Po ponownym podpięciu dysku do komputera (przenośny laptop, również Win7) system wyświetlił mi jedynie 931GB niesformatowanej przestrzeni oraz zalecił formatowanie które oczywiście anulowałem.
Głównie zależy mi na odzyskaniu zdjęć których jest około 30GB w jednym uporządkowanym katalogu

Jako że nie jestem zupełnym laikiem przeskanowałem program kilkoma programami.

OnTrack EasyRecovery Proffesional:
Pełne skanowanie zajmuje 3 dni! Program nie znajduje partycji. Program znajduje pliki jedynie w trybie RAW, brak zachowanej struktury katalogowej. Musiałbym odzyskiwać całość dysku aby dotrzeć do swoich plików, następnie ręczne sortowanie. Dodatkowo program cały czas informuje o uszkodzonych Bad Sectorach które wydają mi się mocno naciągane.

DMDE 3.0.6 Free Edition
Skanowanie programem zajmuje kilka sekund. Znajduje wszystkie partycje oraz poprawnie je montuje. Można przeglądać strukturę katalogową wraz ze znajdującymi się w niej plikami (bez podglądu oczywiście). Poprawnie podaje ich rozmiar. Ogólnie wyniki są bardzo obiecujące, jednak pliki można odzyskiwać jedynie w płatnej wersji której nie chcę kupować dopóki nie wyczerpię innych możliwości. Dodatkowo wiem że wszystkie te informacje odzyskane przez program nie gwarantują poprawnego odzyskania danych. Pliki mogą być częściowo uszkodzone itd. itp.

Acronis Disk Director 11 Home
Program znajduje jedynie poprawnie partycja, lecz nie umożliwia ich podglądu ani odzyskiwania. Status partycji to: "W dobrej kondycji, niesformatowany" :-D

Pomyślałem że może uda się naprawić jakiś programem którego nie znalazłem do tej pory główną tablicę partycji?
Dodatkowym utrudnieniem jest to że dysk śmiga na kablu USB ponieważ nie mam możliwości podpięcia pod sprzętowe SATA (laptop).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc :-)
Figrobster jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online