Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.01.2017, 16:49   #1
mithrandirr
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.01.2017
Posty: 3
mithrandirr zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ps2 Slim 90003 z modbo chip - problem z odpaleniem uLaunchELF

Witam,

pokrótce postaram się opisać co mi się ostatnio przytrafiło.
Do tej pory posiadałem konsolę SLIM wersja SCPH-77004 z wgraną przez kogoś jedną z wersji FreeMcBoot i wszystko działało niemal idealnie do momentu aż w pewnych kontrowersyjnych okolicznościach () uwaliłem pliki na karcie pamięci z tymże Bootem. Po tym "zabiegu" konsola już nigdy nie odpaliła się z karty a mi pozostały możliwości zakupu Swapa, zakupu nowej karty z FMB..... ale pojawiła się też 3 możliwość, gdyż okazało się, że kumpel ma u siebie przerobioną konsolę (chip modbo 760) w wersji SCHP-90003 (i chyba tu jest najistotniejsze info). Pomyślałem, że łatwe będzie zrobienie sobie od nowa FMB na starej karcie ale okazuje się, że nie jest to takie proste, gotowy obraz iso z uLaunchElf pobrany z sieci i nagrany na płytkę nie odpala się wcale, stąd moje pytania:

- czy to wina złych wersji uLE? Używałem co najmniej trzech kopii, w każdej pisało, że są gotowe do wypalenia na płytę.

- czy to może jednak wersja konsoli, na której zainstalowany jest chip??


Przerobione gry odpalają się na konsoli z chipem bez zarzutu a ta nagrana z uLE tylko na chwilę się pomieli w napędzie i wyskakuje napis, że nie można odczytać płyty.
Przeglądając Wasze forum natknąłęm się na wątek AIO Project i pomyślałem, że po wypaleniu na płytkę może ta ruszy ale efekt jest niestety dokładnie taki sam jak w przypadku wcześniejszych płyt z uLE.

Bardzo proszę o pomoc. Koszt 20 zł za nową kartę pamięci z wgranym FMB to może niewiele ale tak mi to weszło na ambicję, że nie popuszczę dopóki nie znajdę przyczyny i tego gdzie tkwi błąd. Zdaję sobie sprawę, że rozmawiamy o kilkunastoletnim sprzęcie jednak liczę, że są tutaj zapaleńcy, którzy o przeróbkach na te konsole wiedzą niemal wszystko.
mithrandirr jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online