Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.01.2017, 12:08   #2
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problemy:

I) po włożeniu czystej płyty (bd-r, dvd+r dl, dvd+rw, cd-rw, cd-r) do napędu nie pojawia się monit co zrobić z czystą płytą (np propozycja wypalenia programem do nagrywania), nie działa autostart czystej płyty. Jedyne co się zmienia w takiej sytuacji to opis nagrywarki w sekcji "mój komputer" (miejsce w którym występuje etykieta płyty). Może jest tak bo mam podłączone jednocześnie 2 napędy (dvd-rw i bd-rw). Problem nie występuje gdy płyta zawiera jakieś pliki, w takiej sytuacji uruchamia się autostart płyty.

Czy to normalne?


II) Mały problem z odczytem płyty dvd+r dl verbatim'a. Ale po kolei.

Wspomniana płyta dl wypalała się prawidłowo w programie cdburnerxp v4.5.7, żadnych zwiech/przestojów, cały czas stałym tempem, jedynie samo zamykanie płyty trwało dziwnie długo bo aż 5min, ale mimo to na koniec program wyrzucił komunikat "nagrywanie zakończone sukcesem".

Po zamknięciu cdburnerxp chciałem przejrzeć zawartość płyty czy rzeczywiście dobrze się nagrało. Na płycie powinny były być widoczne pliki instalki windows'a. I tu wystąpił problem. Po otwarciu zawartości płyty w eksploratorze windows'a nie były widoczne pliki instalki a jedynie jeden plik: [readme.txt]. W pliku tym były zawarte jakieś informacje o iso9660 (czyli systemie plików), dokładnie nie pamiętam już co. I to wszystko co było widoczne na płycie. Z jedynych rzeczy, które się zgadzały to był rozmiar zajętego miejsca na płycie. Pomyślałem, że może trzeba wysunąć tackę z płytą by płyta została jeszcze raz od początku odczytana i że dzięki temu pliki instalki staną się widoczne. Wysunąłem płytę i wsunąłem z powrotem, ale mimo to szukane pliki nie wyświetliły się, nadal tylko plik [readme.txt]. Jedyne co się zmieniło to nazwa etkiety płyty w sekcji "mój komputer". Etykieta była prawidłowa poza pewnym szczegółem - była napisana wyłącznie dużymi literami (a oryginał zawierał też małe litery). Ponadto nie uruchomił się autostart płyty charakterystyczny dla instalki windows'a.

Pomógł dopiero restart systemu i odczytanie płyty w nowszym niż win xp systemie, w nowszym wszystkie pliki instalki były widoczne, również etykieta płyty była w całości prawidłowa. Co ciekawe po wylogowaniu ze wspomnianego nowszego systemu, zrestartowaniu kompa i po ponownym uruchmieniu win xp wszystko nagle zaczęło działać - pliki instalki stały się widoczne, etykieta była w całości prawidłowa i autostart płyty też zadziałał. Wyszło na to, że pomogło samo zrestartowanie systemu.

Co mogło być przyczyną tego problemu? czy jest to coś czym warto zawracać sobie głowę?


III) pytanie odnośnie [imgburn v2.5.8.0]: na jakich ustawieniach wypalać (nagrywarką jak w temacie) płyty (bd-r, bd-re, bd-r dl, dvd+-dl, dvd+-rw, dvd+-r, cd-r, cd-rw) ? czy do wszystkich płyt można używać tych samych ustawień czy jednak powinny być różne do różnych płyt?


Pozdrawiam
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post