Dyskusja: [FAQ] Adapter IDE--->SATA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.01.2017, 20:12   #1
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Adapter IDE--->SATA

Witam jako że nieuchronnie stoję przed wymiana platformy a co za tym idzie będzie ona bez natywnego IDE pytanie co zrobić z klasykami na IDE Pioneer 112 Plextor 760 itd.

można używać zew. kieszeni na USB mostków itp. ale to już nie to samo Ja zawsze w obudowie trzymam 6x napędów i przeciąganie kabli do USB było by trochę złym rozwiązaniem

myślałem nad kontrolerem IDE na PCIe ale takowych u nas brak
stare kontrolery na PCI nikt nie umie potwierdzić czy będą działać na systemach Win 7 64bit i nowszych. Nowe MBO tak samo rzadko już maja klasyczne PCI

przeglądałem najpopularniejszy portal aukcyjny w PL i natrafiłem na to

http://allegro.pl/adapter-pata-ide-4...908530491.html

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie16.jpg

Sprzęt działa jest bezinwazyjny napędy IDE są rozpoznawane jako SATA
sprawdzałem dziś na Pioneer 112, Benq 1640,1655 Nec 4551, Plextor755

sprawdzałem na natywnym Intel SATA2
SATA2 od Gigabyte
i SATA 6G z Marvell
system Win 7 64bit

nie trzeba żadnych sterowników, wszystko działa upg. fw.
nagrywarka normalnie czyta i nagrywa.

zworkę należy ustawić na MASTER

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie16.jpg

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie15.jpg

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie14.jpg

gdyby ktoś maił jakieś pytania proszę pytać sprawdzę
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online