Dyskusja: Opti Drive Control
Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.03.2017, 22:55   #12
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
A sterowniki w systemie masz ok ? W jakim trybie pracuje naped ?
Sterowniki od kontrolera SATA masz na myśli? Chyba OK, to laptop i Intel za wiele aktualizacji nie wypuszcza, mam najświeższe.

Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Ja tam wyników nie trzymam , ale jak zrzucisz screena ODC to z automatu nadaje mu date , wiec jakaś segregacje już masz.
Zrzut screena u mnie słabo działa, poza tym i tak trzeba ręcznie dodać nazwę płyty
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Poza tym zastanów się czy testowanie na dłuższa metę jest Ci potrzebne , czy magazynujesz ważne dane ? Czy tylko dla siebie przeprowadzisz test raz na jakis czas żeby sprawdzić jakośc płyt.
Krążków używam tylko i wyłącznie w celach archiwizacji zdjęć (jako uzupełnienie do dysków) i stąd zainteresowanie tematem. Właśnie wchodzę w bagno BD-R i chcę mieć kontrolę nad płytkami

Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
I najważniejsze - uwaga to wciąga i uzależnia
Niestety, z tego też powodu założyłem tu konto

Cytat:
Napisany przez czary2mary
Może działa sposób z LiteOn iHBS x12 hardware rev2
Napęd skanuje bez żadnych sztuczek, tylko okropnie powoli. Jakakolwiek ingerencja w prędkość po starcie skanowania kończy się błędem.

W akcie desperacji odpaliłem QpxTool na Debianie Live, ale nawet DVD nie chce skanować na tym napędzie (soft nie ma wsparcia, ktoś na forum bezskutecznie prosił o dodanie obsługi SE-506). Tak więc pozostaje testowanie na nagrywarce.

Znalazłem podobny problem opisany na MyCE, ale nikt nie odpisał, autor na priva też nie odpowiada, więc temat można z czystym sumieniem porzucić
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post