Dyskusja: PlexUtilities
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.03.2017, 20:42   #33
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mostki SATA na USB to zło :)

Myślę, że to nie jest właściwy wątek, ale że lepszego nie widzę (inne wątki o mostkach USB dotyczą konkretnych napędów) to dodam tutaj nowe odkrycie w sprawie mojego Uniteka Y-1035.

Dziś chciałem wypalić płytę CD Audio i z racji tego, że kompilacja przekroczyła 80 minut, chciałem sprawdzić overburning na płycie w Nero CD-DVD Speed. Próba uruchomienia testu kończyła się zamrożeniem programu i blokadą napędu. Stwierdziłem, że może chodzi o overburning i przystąpiłem do tworzenia kompilacji w Power2Go. Wszystko przebiegało pomyślnie do czasu wypalania, gdzie po rozpędzeniu do zapisu napęd zamierał bezczynnie, po niecałych 2 minutach robił spin-down płyty i nic. Czas wypalania postępował, zapisu brak. Próba użycia ImgBurn owocowała wystąpieniem następującego błędu:
PlexUtilities-plex_fail3.png
Zmiana prędkości, wyłączenie OPC, zmiana nośnika nic nie zmieniały, więc podpiąłem napęd do innego kompa z ImgBurn i tam dla odmiany błędy były następujące:
PlexUtilities-plex_fail1.pngPlexUtilities-plex_fail2.png
Jako że błędy były inne na różnych systemach i wciąż mam pod ręką kieszeń Natec Rhino opisaną wcześniej przepiąłem napęd i cuda - płyty się wypalają bez problemu, overburning się testuje na obu systemach

Co ciekawe, na mostku Uniteka działa odczyt CD (ze skanowaniem błędów) oraz zapis/odczyt DVD jak i BD

Także po tym odkryciu jestem już w stanie uwierzyć we wszelkie cuda... Może trzeba poszukać czegoś oryginalnego zamiast wątpliwych mostków (Optiarc'a wpiąłem w kieszeń po padniętym LG GSA-5163D i śmiga bez problemów, niestety to IDE).

OT - z mostkiem z kieszeni Natec miałem dla odmiany problem po podpięciu dysku SSD Intel 520 do jednego kompa (podłączał i odłączał dysk non-stop, winda chciała formatować woluminy...), w dwóch innych dysk działał prawidłowo... Więc nie ma chyba mostka gwarantującej 100% kompatybilności...
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post