Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.03.2017, 22:47   #22
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996 Podgląd Wiadomości
Bardzo interesujące rozwiązanie
Rozumiem, że taki zestaw eGPU podłączony do laptopa z integrą + GPU działa i jest wykrywany w systemie windows jako 3 karta graficzna?
Zalezy ile laptop ma wlasnych GPU ale jesli ma np. HD3000 intela + gtx600 to dokladajac to rozwiazanie bedzie jako trzecia

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Raczej druga, bo jeśli się nie mylę bazowo ten laptop ma tylko jedną?

Muszę przyznać, że samo rozwiązanie nieco mnie zaskoczyło. Zawsze wydawało mi się, co przecież wydawały się potwierdzać testy procesorów, że wymieniając kartę graficzną na znacznie nowszą i chcąc grać w znacznie nowsze gry, należy koniecznie zmienić stary CPU. Tymczasem u Misiozola mamy nie dość, że laptopa, który ma przecież mobilny, słabszy niż desktopowy procesor, to jeszcze w dodatku jest to model sprzed ośmiu lat!

Jeżeli na tym zestawie udaje się uruchomić najnowsze gry, to znaczy, że konieczność stosowania wydajnych, wielordzeniowych procesorów w nowych grach to zwyczajny mit. I za to należą się koledze Misiozolowi ode mnie podziękowania - zawsze przy okazji wymiany grafiki zastanawiałem się nad zmianą platformy (obecnie mam jeszcze pierwszą generację i5) - właśnie z myślą o ewentualnym uruchamianiu najnowszych gier. A teraz po prostu sobie odpuszczę, gdyż inne zastosowania mnie nie interesują (ekstremalnie rzadko obrabiam wideo itp.), a do gier jak widać nie muszę zmieniać nic
Zgadza sie to jest MIT , laptop to DV7-2185dx z cztero rdzeniowym Q9000 z seri C2D i dzialaja mi wszystkie najnowsze tytuly jak wiedmin3 , fallout4 , FC primal na ustawieniach i tu uwaga ULTRA bez zaciec bez jakiegos sieczkowania , procek sobie spokojne pracuje w okolicach 20-30%, ale jest jeszcze ciekawsza sprawa karta pracuje na PCI 1.1 czyli predkosc 2.5GT/s , wiec producenci wciskaja niezle bajeczki o potrzebie super procesorow i super szybkich zlacz , zgadza sie ze moze sa spadki wydajnosci ale sa liczone w kilku klatkach na sekunde a nie w dziesiatkach klatek
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 21.03.2017 o godz. 22:53
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post