Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.04.2017, 19:00   #1
p3tter
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2017
Posty: 2
p3tter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
4 dniowy laptop dysk SSD i HDD - system zgłasza uszkodzenie

Witam wszystkich forumowiczów,

Parę dni temu zakupiłem nowego notebook'a z dyskiem SSD: 256 GB Crucial Micron 1100 oraz HDD: 1 TB Seagate ST1000LM035. W czasie konfiguracji system poprosił o przeprowadzenie testu sprawności i wydajności podzespołów przy pomocy aplikacji Dell SupportAssist. Aplikacja wykryła problem z odczytem liniowym dysku SSD i nakazała kontakt z firmą dell w celu bezpłatnej wymiany dysku. W związku z tą informacją wykonałem jeszcze test w HD Tune Pro oraz Crystal Disc Info. Program HDT wskazał mi awarię dysku w pozycji Hardware ECC Recovered. Error Scan nie wykazał błędów. Program CDI nie wykrywa żadnych problemów z dyskami. Ich stan ocenia jako dobry.

Wykonałem również test podzespołów w biosie, który to nie wykazał żadnych problemów. Zadzwoniłem na suport dell'a i przedstawiłem problem. Pan poinformował mnie, że jest to zapewne błąd aplikacji Dell Support Assist pod Win10. Przedstawiłem również, że dysk Seagate wydaje co jakiś czas, dźwięk porównywalny z pukaniem blaszki w blaszkę, mimo że dysk nie jest w użyciu. Otrzymałem informację, że skoro test bios nie wykazał problemów to nie mam się czym martwić.

Mnie jednak ta sytuacja nie daje spokoju. Mam wobec tego prośbę do forumowiczów o pomoc i analizę problemu. Mam jeszcze kilka dni na oddanie komputera, dlatego będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc. Poniżej zamieszczam screen'y z programu HDT i CDI obu dysków.

-ssd.jpg
-hdd.jpg


Z góry dziękuje i pozdrawiam.
p3tter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online