Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.05.2017, 07:33   #37
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam. Jesteście chyba albo moją ostatnią deską ratunku albo gwożdziem do trumny z owej deski.

Od ponad dwóch tygodni przeglądam sieć aby wybrać napęd do składanego od zera PC i jak wcześniej nie wiedziałem prawie nic (poprzedni napęd kupowałem wieki temu) tak teraz wiem praktycznie tylko tyle, że (tu polecę cytatami) "obecnie nie ma znaczenia jaki napęd sie wybierze" bo wszystkie są "takie same" i ludzie biorą "co tańsze" bez zastanawiania się. Jedynie na Waszym forum mogę znaleźć jakieś interesujące dyskusje na ten temat. Przyznam, że starałem się je dość dokładnie przestudiować, ale z racji ogromu materiału jaki tu znalazłem mogło mi coś umknąć, za co góry przepraszam jeśli bedzie mi trzeba coś powtórzyć a co już zostało wcześniej napisane.

Do rzeczy. Obecnie jestem posiadaczem leciwego PC i napędu GSA-4163B (IDE). Używam go dość często w różnych celach - ostatnio głównie nagrywanie DVD+R/RW/DL, ale zdarzało się nagrywanie CD a także, (nawet dość często) ratowane płytek znajomym, bo ich napędy nie mogły już tych płytek odczytać, a, coby nie mówić, mój napęd jest w tym dość dobry (moze jakaś wyjątkowość akurat mojego egzemplarza) i sprawdził się w wielu bojach.

Ponieważ jednak najwyższy czas złożyc coś nowego postanowiłem że nabędę jakiś napęd na SATA. Nie spodziewałem się jednak że będzie to jeden z tych elementów nad którym spędzę najwiecej czasu.

Wertując Wasze forum znalazłem jednak szereg interesujących wypowiedzi w związku z czym mój wybór zawęził się z "nieograniczonego" do paru egzemplarzy. Przede wszystkim zdecydowałem, że chciałbym kupić coś z obsługą M-Disc, bo skoro już kupuję coś nowego co będzie mimo wszystko "gorsze" od tego co mam to niech przynajmniej ma jakąś dodatkową cechę.

Jako że resztę cześci kupuję na morelach dobrze by było, aby i tam dobrać ten napęd. O ile dobrze widzę, do wyboru mam obecnie:

- Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS ===> klon LG GH24NSD0
- LG GH24NSD1 RBBB
- LG GH24NS (GH24NSD1.AUAR10B) ===> wersja pudełkowa LG GH24NSD1?
- Lite-On iHAS122-04
- Lite-On iHAS122-14
- Lite-On iHAS124-14
- Lite-On iHAS324-17 ===> Lite-On iHAS124 + SmartErase
- Samsung SH-224GB/RSMS
- Teac DV-W524GSD-K-EU-B-T ===> klon LiteOn iHAS 124 E
- Teac DV-W5600S-300

Jakieś typy?

Z tego co czytałem na Waszym forum najlepszym wyborem byłby tu chyba Samsung SH-224GB, cytuję:

Cytat:
Napisany przez czary2mary
Asus DRW-24D5MT to OEM LG GH24NSD0\GH24NSD1 -tragedii nie ma ale według mnie Samsung solidniej i zaprojektowany i wykonany...
Choć inni chyba wskazują na Lite-Ony:

Cytat:
Napisany przez seku
dodam od Siebie nowe nagrywarki hmmm mam tylko Lite-ON`a iHAS 124 F kupiłem bo kupiłem... do kolekcji seri

LG ani Samsunga raczej nie kupie nowego ani używanego
Powracając do Samsunga:

Cytat:
Napisany przez czary2mary
Przynajmniej oznaczenia sugerują że wersja Samsung SH-224GB/RSMS to wersja BOX w kartonie -być może dołożony jakiś soft typu Nero ,PowerDVD itp itd ...
Natomiast wersja Samsung SH-224GB/BEBE tylko zapakowana w foliowe opakowanie .
Oczywiście technicznie identyczne ale w Morele lepiej się 100razy pytać ...często nie wiedzą co wystawiają i sprzedają .....
Czy nikt jeszcze od tamtej pory nie wyjasnił tego z morelami? Bo ja przynajmniej nie zauważyłem takiej odpowiedzi na forum.

Dlaczego Teac-i są 2-3x droższe od pozostałych? Nie znalazłem też informacji czy M-Disc obsługują.

Pytanie z puli dodatkowej. Znalazłęm taką dyskusję, która mnie zaciekawiła:

Cytat:
Napisany przez asekx
(...) możesz polecić jakiś model adaptera sata/ide-usb, wybór spory (...)
Cytat:
Napisany przez czary2mary
U mnie działa bezproblemowo na Unitek Y-1030 i nowszym Unitek Y-1031
Mam stare dyski IDE ktore chciałbym podłączyć w celu przerzucenia danych, i potem np. wykorzystywać na backup - może bym sobie coś takiego kupił skoro sprawdzone i działa? (co prawda dyskusja dotyczyła tutaj akurat wykorzystania portu SATA...) Czy istnieje też coś takiego sprawdzonego ale w wersji wewnętrznej? Tzn jakbym np. chciał sobie moją nagrywarkę GSA-4163B IDE ze starego PC do nowego wrzucić (jako drugą, obok tej co kupię z obsługą M-Disc).

EDIT: Jeszcze coś sobie przypomniałem (z tematu o Samsungu):

Cytat:
Napisany przez czary2mary
W kwietniu stanęły fabryki Optisa na Filipinach..
Mój SH-224 GB jest z Lutego 2016r...
Wszystko wskazuje na to że już nie wznowią produkcji tam...
(...)
Cytat:
Napisany przez lee99
Mam wersję z marca 2016 i jest to chyba ostatnia jaka wyszła?
Cytat:
Napisany przez czary2mary
Widziałem najpóźniejsze z kwietnia 2016 ... chyba na początku kwietnia wstrzymano produkcje na Filipinach w fabrykach TSST
Czy obecnie sprzedawane Samsungi to jeszcze stare zapasy z przed kwietnia 2016? Czy też produkcja w tej wspomnianej fabryce powróciła? A może Samsungi zawierają teraz inne komponenty i są gorsze/lepsze?

Ostatnio zmieniany przez Lexor : 07.05.2017 o godz. 07:54
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post