Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.05.2017, 08:00   #53
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Lexor Podgląd Wiadomości
@czary2mary: Czy Ty fizycznie posiadasz tego Uniteka Y-1031, którego polecałeś?
https://www.morele.net/stacja-dokuja...y-1031-306486/

Jeśli tak, to czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie, po co są na nim te czerwone diody? Czy one pokazują tylko stan "że dysk został podłaczony" czy też dodatkowo sygnalizują transfer danych poprzez np. mruganie?

Pytam o to, bo teraz znalazłem coś takiego https://www.morele.net/adapter-usb-u...-y3322-524082/ - to chyba jest to samo tylko na USB 3.0 (działa szybciej)? Tak się zastanawiam, że może warto dopłacić skoro nie tylko IDE planuję używać na tym adapterze. Tylko to coś chyba nie odziedziczyło sygnalizacji transferu* (o ile taka była w tym wolniejszym modelu 2.0). Niby nie jest to aż takie ważne, ale miło jest mieć takie powiadomienie. Na pewno za to plusem jest przełącznik on/off, dzięki temu nie trzeba urządzenia wypinać z portu tylko wystarczy wyłączyć.

*) A może jakis forumowicz ma tego Uniteka Y-3322 i mógłby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć.
Tak mam oczywiście Unitek Y-1031
U mnie czerwony led jest tylko POWER - świeci się gdy adapter jest podłączony do zasilania
Pozostałe tryby IDE i SATA led jest niebieski

TRYB IDE -podłączone urządzenie - tylko świeci się LED IDE w momencie podłączania urządzenia -po poprawnym zainstalowaniu\wykryciu przez komputer gaśnie i więcej się nie melduje .

TRYB SATA - podłączone urządzenie - tylko świeci się LED SATA non-stop , w momencie pracy\transferu zapala się drugi LED IDE..

Tak to u mnie wygląda na USB 2 -może to się różnic w zależności od konfiguracji sprzętu lub wersji Unitek - myślę że zupełnie bez znaczenia tak naprawdę ...

Uniteka Y-3322- co do USB3 -to używając strych dysków ATA\IDE to nie wiem czy warto , również praktycznie wszystkie nagrywarki SATA są w standardzie SATA 2..
Ale może przyszłościowo warto dołożyć ... to już Twoja decyzja

-2017-05-10_08-50-37.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post