Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.05.2017, 21:06   #5
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@czary2mary: Ten post jest kontynuacją mojej rozmowy nt. BD z poniższego tematu:
https://forum.cdrinfo.pl/f15/jaka-ku...017r-vi-96076/

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
W świecie BD jest trochę lepiej
Pioneer -y są "pioneerami " zaprojektowanymi i wykonanymi w fabrykach Pioneer .
Czy to oznacza, że kupując sprzęt Pioneera w końcu nie dostanę czegoś "made in China"?

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Również bynajmniej ja jestem bardzo zadowolony z LG BH16NS55\VinPower WH16NS58
Chcąc od razu ominąć perypetie zakupowe (jakie miałem w przypadku próby zakupu DVD od Samsunga) i patrząc na aktualną dostępność, to w sklepie w jakim będę kupował resztę sprzętu:

- nie widzę wcale marki VinPower - czy to coś na tyle dobrego żeby tego gdzieś szukać osobno? Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej firmie.
- znalazłem LG BH16NS55 bulk (oraz jakiś LG CH12NS40 bulk, o którym jednak nie wspominałeś więc pominę w dalszych rozważaniach)
- znalazłem Pioneery: BDR-209DBK bulk, BDR-S09XLT box, BDR-209EBK box

Z innych Twoich postów wynika, że model BDR-209DBK jest słabszy od dwóch pozostałych Pioneerów, bo BDR-S09XLT/BDR-209EBK mają dodatkowo "wsparcie dla DVD-RAM\BD-R\RE XL + zaawansowane funkcje dodatkowe jak cichy tryb pureread" czyli chyba odpada?

Porównując wersje BDR-S09XLT (tańszy) do BDR-209EBK (droższy o ponad 100PLN) napisałeś: "technicznie się nie różnią - obie mają wsparcie dla DVD-RAM\BD-R XL\BD-RE XL\PureRead oraz zaawansowane funkcje Pioneer BD Drive Utility". Wspomniałeś też, że "BDR-S09XLT ma trochę więcej zaawansowanych funkcji" a "w wersji BDR-209EBK jest prosty soft do nagrywania\ montażu video \ PC player BluRay" - rozumiem, że to ten soft aż tyle kosztuje? Szczerze mówiąc to chyba bardziej wolę te "zaawansowane funkcje" w BDR-S09XLT od dodatkowego softu - jakiś tam mam i chyba powinien wystarczyć? Mógłbyś też trochę rozwinąć co to są za "zaawansowane funkcje", bo nie znalazłem opisującej je wypowiedzi.

Jeśli zatem na placu boju zostanie LG BH16NS55 oraz Pioneer BDR-S09XLT to gdyby cena była taka sama - który byś brał? I czy obecna różnica ceny (Pioneer droższy o ok 90 PLN) miałaby jakiś wpływ na Twój wybór? A może szukać dalej tego VinPower WH16NS58? Zależy mi na bezproblemowym użytkowaniu, dobrej jakości nagrywania, jak największej ilosci obsługiwanych formatów płyt przy ich odtwarzaniu i testowaniu, dobrej korekcji przy czytaniu problemowych płyt które mogą sie u mnie trafić od czasu do czasu.

Ostatnio zmieniany przez Lexor : 18.05.2017 o godz. 21:13
Lexor jest offline