Dyskusja: Dyskusje rowerowe
Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.07.2017, 15:12   #1190
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Serio wierzysz, że za 8 zł dostaniesz okulary z filtrem i producent, dystrybutor i sprzedawca na tym jeszcze zarobią? ;-)
wywlekam post sprzed lat, bo dokonałem zakupu okularów i wykoncypowalem, jak sprawdzić posiadanie filtra UV
na wstępie - przed ponad rokiem opisywałem okulary, które kupiłem 3 lata wcześniej
nadal ich używam, nadal uważam, że to najlepsze okulary jakie w życiu miałem
przy zakupie sprwadziłem, czy mają polaryzację, teraz potwierdziłem, że mają 100% blokadę UV
i to jest właśnie powód pisania tego posta - prosta procedura testowa jak sprawdzić, czy okulary mają filtr UV


potrzebny zestaw - oryginalny dokument z zabezpieczenim w postaci druku UV (ja używałem dowodu rejestracyjnego PL) oraz latarka UV (użyłem taniego lasera z dodatkową diodą UV do kupienia za grosze)
w ramach próby można poświecić samą latarką UV na dokument, żeby zobaczyć jak winno wyglądać świecenie elementów czułych na UV
następnie sprawdzić to samo świecąc przez szkło okularów - jeżeli element jest widoczny, ale nie "świeci" okulary mają filtr, jeżeli świeci - nie mają
warto porównać świecąc przez jakiś zwykły plastik

prosta próba, w zasadzie idiot proof
wyniki moich pomiarów - nawet najtańsze z posiadanych przeze mnie okularów, wycenione na około 4 PLN z przesyłką z Chin, posiadały bloker UV
porównywałem także z drogimi markowymi okularami - one również posiadały stosowny filtr
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post