Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.09.2017, 22:59   #7
4x4Offroad
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2017
Posty: 12
4x4Offroad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobiłem jeszcze kilka dobre jakości zdjęć PHILIPS-a CDR802, proszę o zamianę zdjęć tego sprzętu w moim pierwszym poście. Po dokładnych oględzinach modelu 802 zauważyłem jeszcze jedną różnicę mianowicie ten model nie posiada wyjścia optycznego lecz tylko wejście. Zmieniacz/odtwarzacz jest identyczny jak w modelu CDR820 z tym samym laserem, dzisiaj to sprawdziłem dokładnie. Natomiast napęd nagrywający ma etykietę na boku z numerem części PHILIPS 310330853930 CDR-800-ASSY-FREYA-X2 EX17P. Występuje jeszcze drobna zmiana samego wyświetlacza który nie ma konstrukcji pojedynczych pixeli lecz wyświetla litery w postaci połączonych linii dzięki czemu również obsługuje CD-TEXT.
Na koniec bardzo ważna informacja dla osób podejmujących się wszelkich napraw tego sprzętu !
W przypadku uszkodzenia płyty znajdującej się na spodzie zmieniacza/karuzeli praktycznie nie ma możliwości jego naprawienia ponieważ układ sterujący silnikiem
który odpowiada za podniesienie obrotów do prędkości 4x przy odczycie jest całkowicie niedostępny i nie ma jego zamienników. To on najczęściej pada.
Wszelkie próby zapożyczenia tej płyty z mini wież marki PHILIPS w których ta karuzela jest identyczna kończą się fiaskiem choć wszystko wygląda identycznie. Niestety PHILIPS tylko w tym układzie ukrył swoją niespodziankę i oznaczył ją jako 3CDC LC-CDR carousel/changer i trzeba szukać dokładnie takiej płyty głównej jeśli coś padnie. Płyta ta dokładnie jest widoczna na 5-tej miniaturce u góry w temacie dotyczącym CDR 820



KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ W PEŁNYM ROZMIARZE





Ostatnio w starych gratach znalazłem też dość przyzwoity napęd komputerowy SONY OPTIARC DVD RW AD-7240S który ku mojemu zdziwieniu
pozwala na wykonanie testu w programie NERO DISCSPEED. Nie dawno kupiłem też nagrywarkę PLEXTOR PX-891SAF i niestety ten napęd
nie ma takiej funkcji ? czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? Dla czego NERO DISCSPEED nie wyświetla mi zakładki DISK QUALITY na tym napędzie ?

W każdym razie testy wypadły tak:
MAXELL XL-II CDRW AUDIO CD 80 - nagrane na PHILIPS CDR820 x4








MEDIARANGE AUDIO CD PRINTABLE - nagrane na PHILIPS CDR820x4







MEDIARANGE AUDIO CD PRINTABLE - nagrane na PHILIPS CDR802 x 2



Zauważyłem również że przy włożeniu płyty MAXELL XL-II CDRW AUDIO do napędu komputerowego nie chce on rozpocząć testu NERO DISCSPEED od prędkości 16x
jak to się dzieje w przypadku zwykłych płyt lecz zwalnia do 4x

Ostatnio zmieniany przez 4x4Offroad : 03.09.2017 o godz. 00:32
4x4Offroad jest offline   Odpowiedz cytując ten post