Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.09.2017, 09:39   #8
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zdjęcia podmienione w pierwszym poście dla PHILIPS CDR-802 .

Cytat:
Ostatnio w starych gratach znalazłem też dość przyzwoity napęd komputerowy SONY OPTIARC DVD RW AD-7240S który ku mojemu zdziwieniu
pozwala na wykonanie testu w programie NERO DISCSPEED. Nie dawno kupiłem też nagrywarkę PLEXTOR PX-891SAF i niestety ten napęd
nie ma takiej funkcji ? czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? Dla czego NERO DISCSPEED nie wyświetla mi zakładki DISK QUALITY na tym napędzie ?
Program Nero Speed Disc ma zablokowane możliwości testów podobnie jak dla konstrukcji LG\TSST .

Testy discquality w modelach Plextor są możliwe po modyfikacji rejestru (podobnie jak w przypadku napędów Samsunga):
- przechodzimy do klucza (Win XP) HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality i z wartości "Blocked" usuwamy wpis PLEXTOR

W przypadku systemów nowszych klucz jest podobny ale w trochę innych lokalizacjach różnych dla 32bit system i 64bit system.


Testy discquality działają bez problemów na Plextor PX-891SAF w OptiDriveControl i PlexToolLite od VinPower .



Cytat:
Zauważyłem również że przy włożeniu płyty MAXELL XL-II CDRW AUDIO do napędu komputerowego nie chce on rozpocząć testu NERO DISCSPEED od prędkości 16x
jak to się dzieje w przypadku zwykłych płyt lecz zwalnia do 4x
Płyty CD-RW są dużo trudniejsze do odczytu\zapisu - również po każdym kasowaniu\zapisie tracą jakość warstwy nagrywalnej .
Optiarc AD-7240S najwyraźniej ma już problemy z odczytem tej płyty stąd obniżona prędkość odczytu .
Doskonale to widać na teście discquality .
W miejscach dosyć dużych błędach C1\C2 spada prędkość odczytu ze względu na intensywną pracę bloku korekcji napędu .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post