Dyskusja: [FAQ] Adapter IDE--->SATA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.10.2017, 09:25   #122
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,316
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Owszem, ale to wciąż do podziału 24W (zakładając 100% sprawność przetwornicy). Jak pisałem zewnętrzna wersja pionka zadowala się zasilaczem 12V/2A podczas gdy na etykiecie wersji wewnętrznej BDR-S09XLT stoi 12V/2.2A, 5V/1.4A, więc spójności tutaj nie ma.
Sam używam przejściówek SATA, na jednej z zasilaczem 12V/2A wypalałem BD-R z prędkością x10, oraz BD-R DL. Zastanawiałem się nad bilansem energetycznym i testowałem ten sam napęd zasilając go z solidnego LaCie dostarczającego 12V/2A+5V/2A i nie zauważyłem różnicy, więc roboczo napędy ciągną mniej niż stoi na etykiecie znamionowej. Miałem w planach pomierzyć jak żarłoczne są napędy, ale to chyba projekt do zrealizowania "na emeryturze".
USB-C może dostarczyć 100W w trybie Power Delivery a standardowo 60W, więc stworzenie adaptera potrafiącego zasilić urządzenie 5.25" jest jak najbardziej technicznie możliwe, choć zapewne nigdy takowy nie powstanie z braku zapotrzebowania.
A niby dlaczego stawiasz znak równości między Pioneer BDR-S09\209=Pioneer BDR-X09 ?
Moim zdaniem całkiem błędne i niedopuszczalne założenie .
BDR-X09 ma całkowicie inne oprogramowanie i funkcje dodatkowe , również nie dostaje aktualizacji ( między innymi zapis RitekBR4 x16 czy VERBATIMe x16, czy nowe nośniki w Panasonic BD-R TL 4x ,Sony BD-RE TL 2x )
Brak mu wielu bardzo zaawansowanych funkcji wymagającym pracy wielu sekcji napędu , dużej mocy lasera , ekstremalnie zaawansowanej pracy OPC jak chociażby DVD\BDR-Write Setting , zaawansowanych trybów Reading Mode Setting ,czy PureRead w wersji 4 ...itp itd

Oczywiście że normalnie muszą napędy mieć bardzo duży zapas specyfikacji zasilania a już ogromnej rezerwy zwłaszcza dla modeli BluRay BDR-XL gdzie będą potrzebowały aktualizacji dla nowych nośników BDR-XL \BDRE-XL 100GB \128GB

Cytat:
Napisany przez superrrmario Podgląd Wiadomości
Do zasilania takiej przejściówki używam starego zasilacza od komputera. Zblokowany power up, zostawione tylko 5V i 12V. Śmigają wszystkie zewnętrzne napędy
Oczywiście - że po zmianie na dobre zasilanie ten sprzęt działa poprawnie
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post