Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.10.2017, 17:54   #1
4x4Offroad
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2017
Posty: 12
4x4Offroad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sony RCD-W100 & W500

SONY RCD-W100/500

Stacjonarna nagrywarka audio z możliwością odczytu płyt CD-R/CD-RW oraz mp3. Model Hi-End z roku 1999 wyprodukowany w Japonii. Jak na Sony z tamtych lat przystało dźwięk rewelacyjny, lewa kieszeń podobnie jak w innych modelach tego typu sprzętu służy wyłącznie do odtwarzania. Prawa natomiast posiada głowice nagrywającą dzięki czemu można skopiować dowolną płyte w całości lub stworzyć zaprogramowaną przez siebie kompilację. Jeśli chodzi o wejścia/ wyjścia to mamy tutaj do dyspozycji wszystko co jest potrzebne czyli:
2x RCA analogowego in/out, oraz optyczne in/out S/PDIF. Dla wymagających nie ma niestety portu Coaxialnego. Sprzęt mam przywieziony z niemiec wraz innym badziewiem RTV. Jak na swoje prawie 20 lat nadal bez problemów czyta nawet porysowane płyty zarówno komputerowe CD-R jak i oryginalne audio. Jeśli chodzi o prędkość kopiowania to mamy tutaj do dyspozycji tylko dwie opcje: 1x lub 4x dostępne w centralne części po naciśnięciu klawiszy CD SYNCHRO/normal lub high. Jeśli ktoś szuka sprzętu który dobrze radzi sobie z plikami mp3 to myślę że jest to urządzenie godne polecenia. Odtwarza bez problemów nowe pliki mp3 skompresowane obecnie dostępnymi kodekami zapisującymi dużą ilość metadanych razem z utworem a także małe grafiki w formie okładki. Z tego co sam sprawdziłem odtwarza mp3 w jakości 320kb/s oraz pliki wmv. Ta cecha wyróżnia RCD-W100 od innych odtwarzaczy/nagrywarek np od Philipsa który już słabo radzi sobie z jakością 320kb. Dziwne że Sony nie pochwaliło się tym na obudowie jak to można spotkać w innych sprzętach. Niestety nagrywarka ta nie działa jako przetwornik AD/DA jak to jest w przypadku Pioneera czy Philipsa. Tutaj trzeba włożyć czystą płytę i przycisnąć klawisz REC aby pojawił się sygnał na wejsiąch/wyjściach.

DANE TECHNICZNE - kliknij aby powiększyć:



GALERIA ZDJĘĆ - kliknij aby powiększyć:






Jeśli chodzi o drobiazgi to nie znam się na tym aż tak dobrze żeby opisać tutaj jakich użyto przetworników analogowo-cyfrowych. Jedyne co dokładnie samodzielnie sprawdziłem to głowice. Tak więc laser odtwarzający to japońska AIWA BU-30 na taśmie 16-pin. Zdjęcia w galerii są na tyle dokładne że każdy kto tutaj zajrzy na ich podstawie może szukać obecnie produkowanych lub nie zamienników. Głowica nagrywająca z kolei to dobrej klasy japońskie Sony KRS-220C na taśmie 32-piny. Sprzęt działa bez zarzutu, nagrywa wszystkie obecnie dostępne nośniki CD-Audio oraz CD-RW audio.


TESTY JAKOŚCI WYPALONYCH NA SONY PŁYT AUDIO - OBECNIE DOSTĘPNYCH NA RYNKU:

Verbatim audio CD-R 80

maksymalna ilość błędów C1 tylko 16 to chyba bardzo dobry wynik

MAXELL XL-II CDRW Audio 80 - nowa wyjęta z pudełka









Ostatnio zmieniany przez 4x4Offroad : 28.10.2017 o godz. 18:34
4x4Offroad jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online