Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.11.2017, 14:54   #5
bastik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.05.2011
Posty: 12
bastik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po zamontowaniu dysku w laptopie i jego uruchomieniu pojawia się komunikat "BOOTMGR is missing", no, więc postanowiłem spróbować jeszcze raz utworzyć tablice partycji (GParted), po uruchomieniu programu dysk jest wykrywany i pojawia się komunikat "end of file while reading /dev/sda". Następnie (po wciśnięciu przycisku ignoruj) wyświetla się "Invalid argument during seek for read on /dev/sda". Po wybraniu opcji tworzenia nowej tablicy partycji otrzymałem taki komunikat "Assertion (dev != NULL) at../../libparted/device.c:230 in function ped_device_open() failed". Gdy uruchamiam ubuntu dysk nie jest wykrywany, natomiast instalator windows usunął partycje (powstała jedna z całego obszaru dysku), ale sama instalacja systemu nie postępuje (zatrzymuje się na 0%). Po podłączeniu dysku do komputera partycja jest wykrywana, ale nie można w nią wejść a przy próbie formatowania pojawia się komunikat "System Windows nie mógł dokończyć formatowania". Co ciekawe jedna mała partycja (100 MB) stworzona przez instalator jest dostępna i normalnie działa.

Sam już nie wiem, co z tym dyskiem jest nie tak, może polecicie jakiś inny program niż GParted, albo coś, co mógłbym spróbować jeszcze z nim zrobić.
bastik jest offline   Odpowiedz cytując ten post