Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.12.2017, 17:07   #1
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kod błędu PS3: 80710016 - nie mogę zalogować się do PSN

Żeby ująć wszystkie szczegóły, wklejam treść maila którego przed chwilą wysłałem na adres pomoc@pl.playstation.com:

"Dzień dobry,

Wczoraj pierwszy raz od około miesiąca włączyłem swoją konsolę PS3 ponieważ chciałem kupić grę Binary Domain. Po informacji o konieczności aktualizacji systemu, zainstalowałem wcześniej pobraną najnowszą wersję 4.82.

Od tego momentu nie mogę zalogować się do PSN. Za każdym razem kiedy próbuje, otrzymuje informację o kodzie błędu 80710016.

- internet działa na innych urządzeniach w domu, JEST również podłączony do konsoli, o czym świadczy fakt, że aktualizacja została pobrana i zainstalowana, potwierdza to również test połączenia internetowego wykonany przez konsolę - wszystko jest w porządku poza połączeniem z PSN

- nie używam serwera proxy

- konsola podłączona jest do routera za pomocą kabla

- odłączyłem na 10 minut od prądu wszystkie urządzenia, w tym router i konsolę - nie przyniosło to rezultatu. Dotychczas była to skuteczna metoda w przypadku braku połączenia z internetem. Jednak obecnie internet JEST, po prostu nie mogę zalogować się do PSN

- konsola podłączona jest do internetu od września 2013 roku - do tej pory nie miałem absolutnie żadnych problemów z połączeniem, nigdy niczego nie zmieniałem, żadnych ustawień połączenia, w konsoli, w komputerze, gdziekolwiek, żadnego przełączania kabli czy jakichkolwiek działań przy routerze. Od wczoraj, po około miesiącu niewłączania konsoli, nie mogę zalogować się do PSN. Wcześniej zdarzały mi się o wiele dłuższe przerwy i nigdy nie miało to żadnego znaczenia

- co ciekawe, nie mogę również zalogować się do PSN na stronie

https://www.playstation.com/pl-pl/ex...ation-network/

przy pomocy komputera - mimo, iż próba logowania zajmuje mi parę sekund, za każdym razem otrzymuję komunikat:

"Połączenie z serwerem wygasło."

To wygląda już nawet na jakiś ban mojego konta, co w obliczu tego, że:

- od początku posiadania konsoli i konta PSN używam tylko i wyłączenia oryginalnych gier i oprogramowania

- kupuję tylko i wyłącznie nowe gry w folii z paskiem z logo PS3 oraz gry na PlayStation Store

- ponieważ chciałem uniknąć jakiegokolwiek prawdopodobieństwa bana, nie zakładałem nawet amerykańskiego konta PSN

- w trybie multiplayer grałem kilka razy, NIGDY nie wysyłałem nikomu żadnej wiadomości, nie mam nawet na koncie żadnych 'znajomych'

...zaczyna sprawiać, że jestem delikatnie mówiąc, zaszokowany takim potraktowaniem lojalnego klienta.

Nie tylko nie jestem w stanie dokonać zakupu gry Binary Domain, co również kompletnie straciłem ochotę na planowany na święta zakup konsoli PS4.

Bardzo proszę o pomoc w tej irytującej sytuacji.

Moja nazwa na PSN to:

xxxx

Adres mailowy ten sam z którego piszę."


Z tego co poczytałem od wczoraj na forach, to wygląda to na jakiegoś bana. Po prostu brak słów. Pamiętam jak kupowałem konsolę z myślą o CFW, ale ostatecznie odpuściłem, właśnie żeby mieć spokój i nie martwić się możliwością i ryzykiem bana..

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i/lub jest w stanie coś podpowiedzieć?

Maila wysłałem na dwa adresy:
pomoc@playstation-cok.pl,
pomoc@pl.playstation.com

W przypadku pierwszego od razu otrzymałem odpowiedź, że adres nie istnieje, z drugiego dostałem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś adres gdzie można skutecznie prosić o pomoc, może Twitter?
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online