Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.12.2017, 21:45   #3
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cześć.

Wielkie dzięki ! Wszystko poszło zgodnie z opisem. Cieszy, że w laickich czasach jeszcze jest gdzieś ta wiedza i darmowy dostęp do niej. Jeszcze raz dzięki.

Krótki komentarz do sprawy crossflash'a:
- nie do końca rozumiem tę komendę, którą podałeś 'flasher -d [drive id] -l firmware.bin 6 00000000 00200000'. Nie jest ona de facto opisana w manualu do tego programu 'flasher'. Jakkolwiek, wobec tego co napisałeś, że i tak nie dałbym rady wgrać dumpa którego sam bym zrobił (tym jestem bardzo zdziwiony), no i jako że udostępniłeś mi FW 1.0.1...
- przy okazji: próby z programem 'flasher' zakończyły się tak: może to wina że odpalałem go na Asusie z FW 1.0.1 ?

-flasher.png

Zarówno z 'Twoją' komendą, jak i tymi z manuala:
flasher -d 1 -m main_firmware.bin
flasher -d 1 -c core_firmware.bin
Nie dało rady. Pisał 'cannot open device c', a raz się wykrzaczył jak na powyższym obrazku.

Zresztą też nie rozumiem dlaczego dump jest podzielony na dwie części: main i core, a instrukcja flashowania używa tylko pliku 'main'. Do czego wobec tego i czym jest ten 'core'?

Oto tuż przed odpaleniem crossflasha:
-flash-completed.png

Po crossflashu:
-flash-completed-3.png

-flash-completed-2.png

No i szybki dowód na działające już disc quality: Panasonic MEI palony x6, jeszcze na Asusie FW 1.0.1 (jeśli dobra praktyka nakazuje testy z odczytem x4 to się od razu usprawiedliwiam brakiem czasu).

-opti-test-1.png

Mam jeszcze pytanie, czy to moje nowe cudeńko nagrywa płyty m-disc?

Potem dorzucę trochę testów. Pozdrawiam !
Dołączone obrazki
File Type: png flasher.png (23.6 KB, 2205 oglądane)
File Type: png flash completed.png (133.2 KB, 2282 oglądane)
File Type: png flash completed 2.png (2.2 KB, 2175 oglądane)
File Type: png flash completed 3.png (35.3 KB, 2270 oglądane)
File Type: png opti test 1.png (48.2 KB, 2258 oglądane)
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post