Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.12.2017, 18:51   #1
Iskander
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.10.2009
Posty: 341
Iskander niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zmiana wielkości partycji w Paragon Hard Disk Manager 15

Zachciało mi się zmienić wielkość partycji na moim dysku zewnętrznym. Korzystam z Paragon Hard Disk Manager 15 i mam partycje 300GB FAT32 oraz 631GB NTFS. Obie podstawowe. Chcę zmniejszyć FAT32 z 300 do 120GB, a to co zostanie przyłączyć do NTFS. Ale Paragon podczas tej operacji raczy mnie błędem: "File system has allocation errors due to cross-linked files. Run OS built-in tools for checking and correcting this kind of errors."

Skorzystałem więc ze sprawdzacza dysków w Windowsie na obu partycjach, z zaznaczonymi "Automatycznie napraw błędy systemu plików" i "Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory". Efekt - "nie znaleziono problemów" i ten sam błąd w Paragonie. Gdzieś w internecie znalazłem, żeby wpisać w wierszu poleceń "chkdsk /F /R" i również - "nie znaleziono żadnych problemów", a Paragon wybrzydza.

Czy to "profesjonalne" oprogramowanie nie jest w stanie obsłużyć zwykłego, plebejskiego dysku znanej marki Platinum? Czy może są jakieś lepsze alternatywy, które to zrobią bez utraty danych?
Iskander jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online