Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.12.2017, 23:36   #708
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Testy rzeczywiście się różnią, ale zależy to zapewne od platformy testowej. AS SSD Benchmark pokazuje też bardzo różne wyniki w zależności nie wiadomo do końca od czego. Niedawno testowałem CX300, podłączyłem go jako dodatkowy dysk (niesystemowy), odczekałem po starcie komputera kilka minut i wykonałem 3 testy po sobie. Pierwszy pokazał 700 punktów, gdy dwa kolejne ponad 1000.

Pracowałem już z wieloma dyskami SSD i praktyka pokazuje, że testy syntetyczne nie dają do końca prawidłowego obrazu sytuacji. Trzeba posiedzieć z komputerem i podziałać, zobaczyć jakie są odczucia. Przykładowo CX300 mimo podobnych parametrów, w realnej pracy jest u mnie na Win XP i SATA I wyraźnie wolniejszy niż Crucial M550. Możliwie, że w 7 czy 10-tce na SATA III byłoby zupełnie inaczej.

Nie można porównać CX300 do Iridium PRO. Iridium to dysk Premium, a CX300 budżetowy. Widać to bardzo wyraźnie w realnej pracy. Iridium chodzi jak burza, praca z takim sprzętem jest czystą przyjemnością i dlatego mogę go z czystym sumieniem polecić. Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Dodam na koniec, że jeśli pieniądze nie są problemem, to bierz Samsunga 850 PRO i będziesz najbardziej zadowolony
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post