Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.12.2017, 22:32   #710
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez stefan999 Podgląd Wiadomości
co przemawia na korzyść 850 pro?
Przede wszystkim 10 lat gwarancji i znacznie lepsze wsparcie produktu (oprogramowanie, firmware), za to głównie tutaj dopłacasz więcej pieniędzy. Jeszcze 16 GB więcej miejsca na dysku, IOPS na zapisie nieco większy niż w Iridium oraz mniejszy pobór prądu - choć te rzeczy nie są już aż tak ważne.

Cytat:
Napisany przez stefan999 Podgląd Wiadomości
jak to jest z tymi komórkami 3d mlc v-nand w tym modelu, spotkałem się z opinią w komentarzach na stronie x-kom, że 3d mlc bardziej się grzeją od zwykłych 2d mlc (tych zastosowanych m.in. w goodram iridium pro), czy tak rzeczywiście jest?
Nie mam pojęcia, możliwe że bardziej się grzeją, ale nie powinno mieć to większego znaczenia w niczym.

Cytat:
Napisany przez stefan999 Podgląd Wiadomości
@arepo, wracając do iridium pro 240GB, czy podczas jego używania zdarzało Ci się niejednokrotnie, że dysk się zawiesił, "zamroził" na kilka sekund?
Nic takiego nigdy mi się nie zdarzyło.

Co do trwałości, obydwu konstrukcji nie da się w normalnym użytkowaniu "zabić" ilością zapisanych danych. Nie ma co się nad tym głowić i przejmować. Zarówno zwykłe kości MLC, jak i 3D V-NAND są bardzo wytrzymałe, nawet XP-ek ich nie pokona
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post