Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.12.2017, 18:40   #1
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Samsung MM-DA25 nie czyta płyt

Mam Samsunga MM-DA25, padł w niej chyba laser,
objawy są takie, że:
- jak włączę cd/dvd bez płyty w napędzie to wykrywa "no disc" - czyli ok,
- po włożeniu płytki pisze tylko "loading" i kręci płytą ze specyficznym dźwiękiem szukania ścieżki (testowałem nawet na kilku oryg. tłoczonych).

Poszukałem tego modelu mini wieży na allegro i opisy z aukcji jakby znajome, że dobry stan sprzętu, ale nie czyta płytek, dobry stan, ale bez napędu, dobry stan, ale nie działa laser itd - czyli po latach wyszło co to za produkt wydali

Znalazłem service manual do tego modelu i sanki z zespołem napędowym i laserem to jest tak jakby jedna część oznaczona jako:
MECHA AH97-01831A ASSY DECK-DVD;SDM-D1FL,CMS-S75RBL,BASIC-
bagatela do kupienia za $41, na rzucie zaznaczyłem ten element na czerwono.

-scr.png

Oczywiście nie mam zamiaru kupować całego parta i powiedzieć sobie "ja jestę serwisantę" bo za dużo chcą siana za to
Rozebrałem sprzęt i wstępnie dobrałem się do parta AH97-01831A

-laser.jpg

Nie rozmontowałem tego jeszcze całkiem, udało się odczytać naklejkę przez otwory wentylacyjne po przesunięciu karetki. Siedzi tutaj laser Samsung SOH-DL3 CH

-numer.png

Szukałem w sieci lasera SOH-DL3 w wersji z wąską tasiemką (są dwie wersje lasera, jest też szeroka/czarne gniazdo). Na jakiś ruskich forach i trochę na elektrodzie wyczytałem, że model DL3 jest problematyczny i lepiej zastąpić go modelem DL6 (SOH-DL6C) bo to jest jego następca i jest zgodny elektrycznie.

Plan jest taki:
- próba reanimacji poprzez czyszczenie soczewki - muszę kupić płyn do czyszczenia soczewek np. Cleanser IPA 100 ml
- próba reanimacji przez wymianę lasera SOH-DL3 na nówkę SOH-DL6 - laser już nowy zakupiony udało się dorwać poniżej 20 zł

Zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać za jakiś czas.






PS
Taka ciekawostka jeszcze, serwisowałem już kilka napędów pecetowych
i tam zawsze sanki były posmarowane białym smarem, tutaj jest natomiast sucho,
to jest normalne czy to kolejny ficzer postarzania produktu tak jak znane już pchanie kondensatorów
pomiędzy radiatory w układzie zasilania? - tak poniższy obrazek to zasilacz tegoż sprzętu

-nie.jpg
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 26.12.2017 o godz. 18:52
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online