Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.01.2018, 14:35   #1
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozdzielacz / Switch HDMI dla PS4 i PS3

Postanowiłem kupić w końcu (w najbliższym czasie) PS4, jest jednak pewien problem - nie mam zamiaru wymieniać telewizora, ten sprawuje się nadal bardzo dobrze, posiada jednak tylko jedno wejście HDMI.


Z tego co wyczytałem, potrzebuje urządzenia o nazwie Rozdzielacz / Switch HDMI. Sprawa nie jest niestety taka prosta, bo działanie takich przejściówek to często loteria. Na podstawie przeglądanych tematów można wywnioskować, że PS4 Slim nie przesyła odpowiedniej ilości energii w sygnale HDMI przez co niezbędny jest zasilacz 5 V DC.


Czyli coś takiego, choć to dla moich potrzeb najwygodniejsze rozwiązanie, odpada:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...cznik-hdmi-2x1



Jednocześnie zdarzają się również skrajne przypadki typu 'kupiłem najtańszy możliwy model bez zasilania i działają wszystkie trzy podłączone konsole' w zestawieniu z 'kupiłem najdroższy firmowy i nie działa nic'. Można trochę zgłupieć.


Dlatego chciałbym zapytać, czy ktoś korzysta z tego typu urządzenia i jest w stanie wskazać i polecić jakiś konkretny model?


I jeszcze drugie pytanie - o ile wiem, że standard HDCP przy takim rozdzielaczu jest konieczny, to nie mam pewności co do kwestii samej wersji HDMI. Dla przykładu, oglądam model gdzie obsługiwany standard to 1.3b. Jakie przełożenie ma to dla użytkowania PS3 i PS4? Z tego co kojarzę standard 1.4 wprowadził jedynie obsługę rozdzielczości 4K z którą nie będę miał nic wspólnego, więc rozumiem, że 1.3 będzie w moim przypadku wystarczające?

Wybaczcie posylwestrową składnię
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online