Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.01.2018, 17:04   #37
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ancanar Podgląd Wiadomości
Dzieki. W takim razie kupie tego sklepowego iHAS do codziennego użytku, a w przypadku plyt odmawiajacych poprawnego zgrania sie bede kombinowal z tymi starymi lite onami ktore posiadam. Mysle, że poki ten sklepowy bedzie zgrywal z komunikatem "no errors" to nie ma sensu "męczyć" tych lepszych w teorii napędów?
W ostatnich miesiącach archiwizowałem ponad 600 płyt CD na dostępnych napędach i mogę napisać, że nie ma jednego napędu, który przeczytałby wszystkie płyty (archiwum 25 letnie, niektóre płyty dość zmęczone). Ale jeśli chodzi o jakość zrzucania to z najbardziej skatowanymi płytami najlepiej poradziły sobie napędy slim laptopowe .

Ale zanim o szczegółach trochę statystyk, na liście napędów były:

BENQ DVD DD DW1620
HL-DT-ST BD-RE BH16NS55
HL-DT-ST BD-RE WH16NS58
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B
MATSHITA DVD+-RW UJ-867S
MATSHITA DVD-RAM UJ-841S
MATSHITA DVD-RAM UJ-860
Optiarc DVD RW AD-5170A
*PLDS DVD+-RW DH-16ABS (mutant iHAS 124 B)
PLDS DVD+-RW DU-8A3S
*PLEXTOR BD-R PX-LB950SA (klon iHBS 112)
Slimtype DVD A DS8A8SH
TSSTcorp CDDVDW SH-S182D
TSSTcorp DVDWBD TS-LB23D

Wytłuściłem napędy, które zrzuciły ponad 100 płyt, poniżej wnioski:

1) Napędy 5,25" LiteON jakie mam (oznaczone gwiazdką) zrzucają dość szybko w trybie secure, ale niestety nie radzą sobie z korekcją - uszkodzone płyty były zgrywane bardzo słabo.
2) Optiarc na chipsecie NEC rzeczywiście zgrywa słabo, mniej więcej na równi z 5,25" LiteOn z listy.
3) Napędy Matshita zaskoczyły mnie wysoką prędkością zgrywania i korekcją - wszystkie trzy solidnie się spisywały, a prędkości zbliżone do napędów 5,25".
4) PLDS TS-LB23D jest wolny ale zgrywa dokładnie, w moim rankingu zajmuje 1 miejsce na spółkę z PLDS DU-8A3S.
5) PLDS DU-8A3S - ten napęd to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Katuję go od końca 2009 roku, oprócz świetnej korekcji audio zgrywa je dość szybko. Dodatkowo bardzo dobrze i szybko skanuje DVD z jitterem.

Ekstremalny przypadek porysowanej płyty z dzisiaj (cała powierzchnia CD zmatowiona rysami, płyta dwustronna, DVD/CD):

BENQ DVD DD DW1620 - nie widzi płyty
BENQ DVD DD DW1650 - rozpoznaje ale wysypuje błędami od razu
HL-DT-ST BD-RE BH16NS55/WH16NS58 - nie widzi płyty
PLDS DVD+-RW DH-16ABS - wywala się na 7 utworze
PLDS DVD+-RW DU-8A3S - 12/13 utworów bezbłędnie, 13 utwór ma 6 podejrzanych sekund bez słyszalnych problemów
TSSTcorp CDDVDW SH-S182D - nie widzi płyty
TSSTcorp DVDWBD TS-LB23D - 11/13 bezbłędnie, 12 i 13 utwór z kilkuminutowymi "podejrzanymi" fragmentami, nie odsłuchiwałem.

Także w moim przypadku nie zawsze "większy" znaczy "lepszy"

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 03.01.2018 o godz. 17:11
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post