Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.01.2018, 18:48   #3
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Arepo,
Cytat:
w XP nie ma żadnej możliwości włączenia TRIM
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy - chodzi mi o jednorazowe wykonanie funkcji trim na żądanie, a nie włączenie jej na stałe by się uruchamiała automatycznie za każdym razem gdy przeprowadzana jest jakaś operacja na dysku. Napisałeś, że w XP nie ma takiej możliwości, ale nie napisałeś jak to jest w nowszych windowsach (np. w win 8.1), też nie ma możliwości jednorazowego ręcznego uruchomienia trim?
Wyczytałem gdzieś na forum dobreprogramy.pl, że w przypadku samsunga do jednorazowego ręcznego uruchomienia trim można wykorzystać firmowy program Samsung Magician. Czy to prawda, jest taka opcja w tym programie? Znowuż na forum pclab.pl ktoś napisał, że do tego celu można użyć jedną z dystrybucji linux'a w formie live cd lub oodefrag w windowsie. Pytam o to, bo brak trim w win xp możnaby zrekompensować jednorazowym ręcznym uruchamianiem tej funkcji (co jakiś czas) w nowszym systemie lub w dodatkowym programie (tak mi się przynajmniej wydaje).

Czy podczas formatowania partycji ssd w NTFS trzeba ustawić wielkość klastra na 4KB czy może być dowolny?

Ktoś na forum ma doświadczenie w partycjonowaniu dysku ssd programem gparted z parted magic i się orientuje czy ten program poprawnie ustawia początek/alignment partycji dysku ssd?
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post