Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.01.2018, 15:08   #26
groh.v
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.08.2004
Posty: 39
groh.v zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zbieżność wykresów może faktycznie wskazywać na napęd, ale jest również tak:



czy tak:



albo tak:



Górki występują w różnych konfiguracjach. Napęd mogę wykluczyć, bo nadal nagrywam płyty i testy wychodzą dobrze. Praktycznie wszystkie płyty 50GB, które nagrałem w ostatnich pięciu latach mam opatrzone testem z Opti Drive, więc materiału porównawczego jest mnóstwo. Jedna z ostatnich Verbatimów jakie nagrałem. Podobnie wyglądają wykonane po nagraniu wszystkie testy tych płyt:





Dwie nagrywarki, różnych marek generujące identyczny problem? Moim zdaniem odpada. Zresztą roczne i dwuletnie Verbatimy mają się dobrze. Następuje normalny spadek jakość, ale podobnie dzieje się z Panasonicami 50 GB. Po jakimś czasie w wykresach tych płyt też zaczynają się pojawiać kolory jesieni. Poniżej dwu i pół roczny Panasonic po nagraniu:



i test tej samej płyty sprzed kilku dni:



Uwierzyłem w firmę Verbatim od początku zakupu pierwszego palnika. Mam kilkadziesiąt dziesięcioletnich i starszych płyty DVD, CD tej marki, które bez problemu mogę odczytać. Wszystkie płyty DVD, BR i CD przechowywane podobnie. W papierowych kopertach, plastikowych klaserach, pudełkach. Co więc dzieje się z płytami BR50 tej marki?

A żeby całkiem zagmatwać temat, stacjonarny odtwarzacz Blu-ray czyta tak uwalone płyty bez większych problemów, a nagrywarki nie potrafią.
groh.v jest offline   Odpowiedz cytując ten post