Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.01.2018, 16:59   #27
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez groh.v Podgląd Wiadomości
Zbieżność wykresów może faktycznie wskazywać na napęd, ale jest również tak:



Górki występują w różnych konfiguracjach. Napęd mogę wykluczyć, bo nadal nagrywam płyty i testy wychodzą dobrze. Praktycznie wszystkie płyty 50GB, które nagrałem w ostatnich pięciu latach mam opatrzone testem z Opti Drive, więc materiału porównawczego jest mnóstwo. Jedna z ostatnich Verbatimów jakie nagrałem. Podobnie wyglądają wykonane po nagraniu wszystkie testy tych płyt:


Dwie nagrywarki, różnych marek generujące identyczny problem? Moim zdaniem odpada. Zresztą roczne i dwuletnie Verbatimy mają się dobrze. Następuje normalny spadek jakość, ale podobnie dzieje się z Panasonicami 50 GB. Po jakimś czasie w wykresach tych płyt też zaczynają się pojawiać kolory jesieni. Poniżej dwu i pół roczny Panasonic po nagraniu:


i test tej samej płyty sprzed kilku dni:


Uwierzyłem w firmę Verbatim od początku zakupu pierwszego palnika. Mam kilkadziesiąt dziesięcioletnich i starszych płyty DVD, CD tej marki, które bez problemu mogę odczytać. Wszystkie płyty DVD, BR i CD przechowywane podobnie. W papierowych kopertach, plastikowych klaserach, pudełkach. Co więc dzieje się z płytami BR50 tej marki?

A żeby całkiem zagmatwać temat, stacjonarny odtwarzacz Blu-ray czyta tak uwalone płyty bez większych problemów, a nagrywarki nie potrafią.

Najbardziej zadziwia mnie to że stacjonarny player BD czyta te płyty normalnie
U mnie przy takich błędach BD50 to żaden player BD nie da rady ich odczytać ......

Jednak sprawdziłbym dla pewności jak to wygląda na innych napędach i innym hardware komputera ...
Będziesz coś kiedyś do mnie wysyłał to wyślij na testy kilka tych podejrzanych Verbatim ... przetestuje na wielu napędach PLDS\HDLS\TSST - ciekawe jak to u mnie wyjdzie

Czy to wersje Printable ?
Sprawdź nadruk na krawędzi płyty czy oryginalny nadruk producenta - ostatnio miałem takie płyty do sprawdzenia z Allegro OSTRZEŻENIE - Verbatim BD-R DL 50GB Japan Allegro.. wszystko odpady z produkcji - każdy nośnik miał bardzo duże wady produkcyjne\materiałowe \technologiczne itp itd , nawet ekstremalnie popękane Hard Coat
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post